Wpis z mikrobloga

Ej mam do was sprawę Mirki i Mirabelki,
Jakiś człowiek dodał znalezisko:
https://www.wykop.pl/link/6108225/wykop-efekt-na-walke-o-zycie/

Które chyba nie ma szans jak narazie, a szkoda bo ma #!$%@? tytuł i opis, a zasługuje (moim zdaniem) na glówną, oto dlaczego:
#!$%@? było na głównej gównoterqpii w US-ej za miliony, która wiadomo, że zawsze kończy się wywaleniem kasy w błoto. W tą też wszedłem, żeby zakopać, ale przeczytałem ckliwą historię, która jednak nie jest moim zdaniem debilnym zbkeractwem pieniędzy. Gość 2 lata temu wygrał z rakiem żołądka - nikogo o nic nke prosił, dostał wyrok, ale sam sobie znalazł szpital w Wawie 350km od moejsca zamieszkania, gdzie podjęto się operacji, a pptem chemii, na które sam dojerzdżał i nikomu nie płakał, jeździł potem na chemię, przez ponad 2 lata nie pracując, dom i 3 dzieci utrzymywała żona. Mógł wtdy zeobić żebranonę, ale nie widział takiej potrzeby, mimo #!$%@? sytuacji w jakoej się znaleźli. Sami tą walkę wygrali, ale teraz po 2 latach od zwycięstwa jest remisja - leczył się zwyczajnke na nfz, nadal nikogo nie prosząc. Ale onecny nowotwór jest nkeoperacyjny - wymaga immunoterapii, która w naszym pięknym kraju nie jwst refundowana i zwyczajnie nie ma tych 200 tysięcy. Nie chce milionów, nie chce przelotów do stanów - chce zebrać na leczenie w PL które może mu uratować życie, a którego NFZ nie refunduje. No i tyle.

#pomagajzwykopem #nowotwory #wykopefekt #siepomaga
  • 4
  • Odpowiedz
@mazaken: Póki co wiesz tyle ile napisał w niezweryfikowanej zbiórce, ani jednego dowodu, że ten człowiek istnieje, ma nowotwór i odmówiono mu dalszej terapii. Skoro to taka walka o życie to dziwne, że szkoda było 5 minut na zeskanowanie dokumentacji i podparcie swojej prośby opiniami ekspertów i onkologów. No ale ważne, że był czas na ckliwe historie o córeczkach.
  • Odpowiedz
@pianinka: To oni tych zbiórek nie weryfikują jakoś? 85tysięcy wpłacone, a on nie musiał noc im przedstawić :|? Bo jak tak to drastycznie zmoenia moje spojrzwnie na te wszystkie zrzutki...
  • Odpowiedz
@mazaken: Nie, każdy może stworzyć zrzutkę na dowolny cel i jego autentyczność nie jest weryfikowana. Żeby wypłacić kwotę powyżej 4k należy zweryfikować swoja tożsamość przelewem do zrzutki na kwotę 1 PLN i przesłaniem skanu dowodu osobistego, tyle.

O tym właśnie mówię, dwa akapity łzawej historii i wpada ponad 80k pln w kilka dni. Być może ta akurat historia jest prawdziwa, ale póki co nie ma możliwości tego sprawdzić, jest tylko jedno
  • Odpowiedz
@mazaken: Właśnie doczytałam, że rok temu zrzutka wprowadziła dodatkową weryfikację dla zebranych kwot powyżej 20k i 50k i od tych kwot weryfikują też merytorycznie, także jest zmiana na lepsze. Tylko że to jest weryfikacja końcowa, dopiero przy próbie wypłaty pieniędzy, więc póki co dalej nic nie wiadomo z perspektywy wpłacającego.
  • Odpowiedz