Wpis z mikrobloga

W ciągu ostatnich trzech lat przeprowadziłem ponad 100 rozmów kwalifikacyjnych - na dobrze płatne stanowiska - i fakty są takie

1. Nikt nie będzie chciał polskich programistów u siebie bo nasza główną zaletą to jest, że jesteśmy lepsi od hindusów ale wciąż akceptowalnie tani, płacenie nam stawki zachodniej mija się z celem. Polacy programiści są przeciętni (nie żeby zagraniczni byli super xD) i pucowanie torpedy do tego, że jesteśmy najlepsi na świecie no to mocne X D ten mit bierze się z tego, że:

2. Mamy rewelacyjna kadrę olimpijska i są to ludzie, którzy faktycznie robią w Google i projektach kosmicznych, ale to sa jednostki i w większości już dawno przebywające za granicą

3. Ci co mieli wyjechać już wyjechali. Reszta będzie tu siedzieć i sadzenie, że dodatkowe 500zl odebrane w podatkach zmusi ich do porzucenia rodzin, domów i emigrację no to mocne X D po raz drugi. Zresztą programiści też mają dzieci, też biorą 500+, mają IP Boxy - kogo zaboli podwyżka tego zaboli, wielu #programista15k nie poczuje wielkiej zmiany

4. Jeżeli komukolwiek się wydaje, że Czechy czy inny kraj przyjmie tysiące (dziesiątki tysięcy? Ogólnie znaczącą liczbę) jakichkolwiek imigrantów i da im takie same prawa jak swoim obywatelom no to mocne X D po raz trzeci.

Kochani skończcie to pier#olenie o wyjeździe bo to zagłusza jakąkolwiek merytoryczną dyskusję w temacie. Brzmicie jak te dzieci "JAK WYGRA DUDA WYJEŻDŻAM". Okropność

#takaprawda #niepopularnaopinia #programista15k #nowylad
p.....k - W ciągu ostatnich trzech lat przeprowadziłem ponad 100 rozmów kwalifikacyjn...

źródło: comment_1621188089zmVFoUWXgtFJ92c8mZ7Dbi.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@powaznyczlowiek: przecież nikt nie mówi że polscy programiści są jacyś wyjątkowi w skali świata, uśredniając jesteśmy wystarczająco dobrze żeby za granicą dostać dobra robotę od strzała co znaczy że rynek wszędzie potrzebuje programistów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@powaznyczlowiek: jak śmiesz programistów oczerniać! Bez programistów Polska upadnie! Jak taka fryzjerka bawiła się w piaskownicy, to programista zgłębiał tajniki systemu binarnego. Programista to nie jest byle kto, to człowiek, który swoją pracą pcha ten świat do przodu, tworzy innowacje, np, kolejny interfejs REST to pobierania danych z bazy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaarp: niskiej klasy specjalista to z jednej strony oksymoron, chociaż z drugiej strony wyśmienicie nadaje się do opisania 90% klepaczy kodu, którzy mają się za niewiadomo co.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@powaznyczlowiek: to samo jest z lekarzami, połowa znajomych pieprzyła, że wyjeżdża po studiach, ale jakoś tej masowej emigracji, jak po wejściu do unii, wcale nie widać, droga od chcieć do mieć jest bardzo wyboista, nawet jeśli jest to opłacalne i faktycznie zachód bardzo potrzebuje nas jako kadrę
  • Odpowiedz
@Pink_Floyd: każdy wykopek, który marzy żeby tam pojechać chyba nie spędził tam dłużej niż dnia. Większość Czech poza dużymi miastami wygląda jak Polska lat 90
  • Odpowiedz
@Pink_Floyd: kolego, Czesi byli zupełnie inaczej traktowani przez Austriaków. Na terenie Czech mieszkało sporo Niemców. Austriacy zostawili tam rozwinięty przemysł. U nas wycinali lasy, prowadzili ogólnie pojętą gospodarkę rabunkową. Nie zagłębiałem się w historię Czechosłowacji. Wydaje mi się jednak, że 100 lat zaborów w przypadku Polski zrobiło robotę i razem z 45 latami komuny otrzymaliśmy to co mamy. Niestety.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tasartico7: wyśmienity plan. Ty chyba serio sądzisz, że każdy kto nie jest programistą to jest debilem i taki urzędnik skarbowy nie skapnie się, że dokonałeś fikcyjnej przeprowadzki za granicę.
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Weź pod uwagę, że sensowni programiści mają stałą pracę i nieczęsto ją zmieniają, a że w ostatnich latach jest boom na przebranżawianie się, bootcampy i inne cyrki to mnóstwo niekompetentych ludzi pcha się do zabawy, co znacznie zaciemnia prawdziwy obraz rynku.
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek właśnie naraziłeś się wykopowym geniuszom, którym się wydaje, że są filarem gospodarki. Każdy jeden jest ponad przeciętnie uzdolniony ale nie wyjechał bo mama będzie tęsknić, a tak serio to dlatego, że #!$%@? umie więcej niż przeciętny programista jakich wielu
  • Odpowiedz
Zawsze jakoś jak czytam o tych Czechach to żal mi dupę ściska. Kraj, który startował z podobnego pułapu jak my, bliski nam kulturowo, mieli tak samo przesrane jak my przez 45 lat, mniejszy i prawie czterokrotnie mniej ludny, bez dostępu do morza i #!$%@? my teraz marzymy żeby tam pojechać.


@Pink_Floyd: ???????????????????????
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: o 100 rozmów za dużo. Fakty są takie, ze gdy zagraniczny pracodawca szuka programisty dla siebie, bezpośrednio to interesują go trzy rzeczy:
1. Kwalifikacje zgodne z kryteriami
2. W akceptowalnej strefie czasowej
3. Zarobki mieszczą sie w budżecie.

Nie. Nie ma na biurku karty „jak Polak, to -50%”.
  • Odpowiedz
W ciągu ostatnich trzech lat przeprowadziłem ponad 100 rozmów kwalifikacyjnych


Aha, a ja poleciałem na Księzyc

@powaznyczlowiek: typie jak nie chcą polskich programistów to czemu co 3 wiadomosc w skrzynce na LinkedIn to propozycja wyjazdu do Berlina / Holandii / Londynu? W całej Europie są niedobory więc oczywiście, że prace sie znajdzie jesli ktos ogarnia i jezyk i kod
  • Odpowiedz
Zawsze jakoś jak czytam o tych Czechach to żal mi dupę ściska. Kraj, który startował z podobnego pułapu jak my, bliski nam kulturowo, mieli tak samo przesrane jak my przez 45 lat, mniejszy i prawie czterokrotnie mniej ludny, bez dostępu do morza i #!$%@? my teraz marzymy żeby tam pojechać.


@Pink_Floyd: Podobieństwo Polski i Czech to mit. Nigdy nie startowaliśmy z podobnego poziomu a historia ostatnich 100-150 lat to jest
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Hmm każdy kraj przyjmie ludzi którzy przyjadą i będą zarabiać ponad średnia krajowa, nawet do USA możesz sobie jutro wsiąść w samolot i posiedzieć pare lat jak chce cię większa firma.
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: ale wiesz, że oni już pracują dla zagranicznych firm a przez rezydencje podatkową płacą PIT w Polsce? Wiem, że nie wiesz inaczej nie pisałbyś takiego dziecinnego gówna.
  • Odpowiedz