Wpis z mikrobloga

W ciągu ostatnich trzech lat przeprowadziłem ponad 100 rozmów kwalifikacyjnych - na dobrze płatne stanowiska - i fakty są takie

1. Nikt nie będzie chciał polskich programistów u siebie bo nasza główną zaletą to jest, że jesteśmy lepsi od hindusów ale wciąż akceptowalnie tani, płacenie nam stawki zachodniej mija się z celem. Polacy programiści są przeciętni (nie żeby zagraniczni byli super xD) i pucowanie torpedy do tego, że jesteśmy najlepsi na świecie no to mocne X D ten mit bierze się z tego, że:

2. Mamy rewelacyjna kadrę olimpijska i są to ludzie, którzy faktycznie robią w Google i projektach kosmicznych, ale to sa jednostki i w większości już dawno przebywające za granicą

3. Ci co mieli wyjechać już wyjechali. Reszta będzie tu siedzieć i sadzenie, że dodatkowe 500zl odebrane w podatkach zmusi ich do porzucenia rodzin, domów i emigrację no to mocne X D po raz drugi. Zresztą programiści też mają dzieci, też biorą 500+, mają IP Boxy - kogo zaboli podwyżka tego zaboli, wielu #programista15k nie poczuje wielkiej zmiany

4. Jeżeli komukolwiek się wydaje, że Czechy czy inny kraj przyjmie tysiące (dziesiątki tysięcy? Ogólnie znaczącą liczbę) jakichkolwiek imigrantów i da im takie same prawa jak swoim obywatelom no to mocne X D po raz trzeci.

Kochani skończcie to pier#olenie o wyjeździe bo to zagłusza jakąkolwiek merytoryczną dyskusję w temacie. Brzmicie jak te dzieci "JAK WYGRA DUDA WYJEŻDŻAM". Okropność

#takaprawda #niepopularnaopinia #programista15k #nowylad
Pobierz p.....k - W ciągu ostatnich trzech lat przeprowadziłem ponad 100 rozmów kwalifikacyjn...
źródło: comment_1621188089zmVFoUWXgtFJ92c8mZ7Dbi.jpg
  • 66
1. Nikt nie będzie chciał polskich programistów u siebie


@powaznyczlowiek: Ale po co? To chodzi o przeniesienie JDG do innego kraju. Każdy będzie chciał, żeby u nich płacić podatki. A taki programista będzie sobie siedział w Czechach, miał tam działalność i pracował jak do tej pory. Być może dla zleceniodawcy w Polsce, być może dla zagranicznego. Ale to bez różnicy. Pracę już ma i zlecenia, a działalność może prowadzić z dowolnego
czemu co 3 wiadomosc w skrzynce na LinkedIn to propozycja wyjazdu do Berlina / Holandii / Londynu?


@efem: i le tych propozycji w skrzynce skończyło się w twoim przypadku podpisaniem kontraktu i wyjazdem? Napiszesz mi zaraz, że można ruchać do woli mamuśki z okolicy bo co chwilę takie maile dostajesz? XD
To chodzi o przeniesienie JDG do innego kraju. Każdy będzie chciał, żeby u nich płacić podatki. A taki programista będzie sobie siedział w Czechach, miał tam działalność i pracował jak do tej pory


@dr3vil: a jak złamie nogę to do jakiego szpitala pójdzie - czeskiego czy polskiego? A jak dziecko mu się urodzi to do jakiej szkoły pójdzie? A jak się wreszcie zestarzeje to od kogo będzie chciał emeryturę? ( ͡
Skąd ten ból tyłka od wczoraj o programistów? xD Już 20 wpis o tym, jak to polscy pracownicy IT są nikim, nigdzie nie znajdą pracy, a w ogóle to nawet nie zarabiają dobrze i trzeba ich dojechać bo tak XD


@kezioezio: od wczoraj wykop zalali ludzie, którzy twierdzili, że na nowym ładzie skorzystają tylko "patusy", "dziecioroby" (przejawiały się sugestię że to to samo). Dyskusja szła w takim kierunku by pokazać, że
a jak złamie nogę to do jakiego szpitala pójdzie - czeskiego czy polskiego? A jak dziecko mu się urodzi to do jakiej szkoły pójdzie? A jak się wreszcie zestarzeje to od kogo będzie chciał emeryturę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@powaznyczlowiek: No to chyba jest oczywiste, że jak ktoś będzie siedział w Czechach i tam płacił podatki to będzie korzystał z czeskiej służby zdrowia, szkolnictwa, itd. Dlaczego miałby
który startował z podobnego pułapu jak my, bliski nam kulturowo, mieli tak samo przesrane jak my przez 45 lat, mniejszy i prawie czterokrotnie mniej ludny, bez dostępu do morza i #!$%@? my teraz marzymy żeby tam pojechać.


@Pink_Floyd: ale jest dokładnie odwrotnie. Startowali z dosłownie dwa razy wyższego etapu, niż my. Teraz są praktycznie równi, a o wyjeździe tam marzą ludzie, którzy porównują jakiś absolutnie najgorszy możliwy aspekt życia u nas
Zawsze jakoś jak czytam o tych Czechach to żal mi dupę ściska. Kraj, który startował z podobnego pułapu jak my, bliski nam kulturowo, mieli tak samo przesrane jak my przez 45 lat, mniejszy i prawie czterokrotnie mniej ludny, bez dostępu do morza i #!$%@? my teraz marzymy żeby tam pojechać.

CO POSZŁO NIE TAK? Sama czarna pijawka, której, jak wiemy, Czesi nie mają, jest jakimś tam czynnikiem, ale nie na tyle mocnym
@powaznyczlowiek: Zawsze jakoś jak czytam o tych Czechach to żal mi dupę ściska. Kraj, który startował z podobnego pułapu jak my, bliski nam kulturowo, mieli tak samo przesrane jak my przez 45 lat, mniejszy i prawie czterokrotnie mniej ludny, bez dostępu do morza i #!$%@? my teraz marzymy żeby tam pojechać.


@Pink_Floyd: No nie wiem, ja zawsze czytałem, że mieli sielankę w tym samym czasie gdy Polska była okupowania przez
jest jakimś tam czynnikiem, ale nie na tyle mocnym aby przechylić szalę aż tak mocno.


@Pink_Floyd: nie doceniasz tego czynnika. Ten czarny kleszcz jest jak góra lodowa. To co widać to mniej niż jej 10%. Zniszczył ten naród mentalnie i moralnie i to załatwia sprawę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@powaznyczlowiek: niby racja, ale nie do końca, dopóki masz tego lokalsa, co mówi w ojczystym języku to spoko, ale niestety programistów brakuje i różne kraje chętnie przyjmują programistów z innych krajów i płacą stawki krajowe, o ile znasz ang i masz pozwolenie na pracę, to się już dzieje i może nie mamy jakichś wybitnych programistów, ale jednak z mojego doświadczenia wynika, że firmy dość chętnie zatrudniają Polaków na takich samych warunkach
Jeżeli komukolwiek się wydaje, że Czechy czy inny kraj przyjmie tysiące (dziesiątki tysięcy? Ogólnie znaczącą liczbę) jakichkolwiek imigrantów i da im takie same prawa jak swoim obywatelom no to mocne X D po raz trzeci.


@powaznyczlowiek: Jesteśmy w Unii. To działa inaczej.
@Pink_Floyd: > CO POSZŁO NIE TAK? Sama czarna pijawka, której, jak wiemy, Czesi nie mają, jest jakimś tam czynnikiem, ale nie na tyle mocnym aby przechylić szalę aż tak moc

@Pink_Floyd: Nie mieli Podlasia. Myślę, że jakby wykroić u nas województwa Pomorskie, Zachodniopomorskie, Lubuskie, Wielkopolskie, DolnoŚląskie, Opolskie, Śląskie i Małopolskie i zrobić osobny kraj to teżbyłoby dużo lepiej niż jest teraz.
Kraj, który startował z podobnego pułapu jak my, bliski nam kulturowo, mieli tak samo przesrane jak my przez 45 lat, mniejszy i prawie czterokrotnie mniej ludny, bez dostępu do morza i #!$%@? my teraz marzymy żeby tam pojechać.


@Pink_Floyd: No nie startował z takiego samego poziomu jak my, tylko z dużo wyższego i różnica sporo się zmniejszyła, zaś jeśli chodzi o infrastrukturę i kilka innych rzeczy przegoniliśmy Czechów. Ostatnie 30 lat