Wpis z mikrobloga

W ciągu ostatnich trzech lat przeprowadziłem ponad 100 rozmów kwalifikacyjnych - na dobrze płatne stanowiska - i fakty są takie

1. Nikt nie będzie chciał polskich programistów u siebie bo nasza główną zaletą to jest, że jesteśmy lepsi od hindusów ale wciąż akceptowalnie tani, płacenie nam stawki zachodniej mija się z celem. Polacy programiści są przeciętni (nie żeby zagraniczni byli super xD) i pucowanie torpedy do tego, że jesteśmy najlepsi na świecie no to mocne X D ten mit bierze się z tego, że:

2. Mamy rewelacyjna kadrę olimpijska i są to ludzie, którzy faktycznie robią w Google i projektach kosmicznych, ale to sa jednostki i w większości już dawno przebywające za granicą

3. Ci co mieli wyjechać już wyjechali. Reszta będzie tu siedzieć i sadzenie, że dodatkowe 500zl odebrane w podatkach zmusi ich do porzucenia rodzin, domów i emigrację no to mocne X D po raz drugi. Zresztą programiści też mają dzieci, też biorą 500+, mają IP Boxy - kogo zaboli podwyżka tego zaboli, wielu #programista15k nie poczuje wielkiej zmiany

4. Jeżeli komukolwiek się wydaje, że Czechy czy inny kraj przyjmie tysiące (dziesiątki tysięcy? Ogólnie znaczącą liczbę) jakichkolwiek imigrantów i da im takie same prawa jak swoim obywatelom no to mocne X D po raz trzeci.

Kochani skończcie to pier#olenie o wyjeździe bo to zagłusza jakąkolwiek merytoryczną dyskusję w temacie. Brzmicie jak te dzieci "JAK WYGRA DUDA WYJEŻDŻAM". Okropność

#takaprawda #niepopularnaopinia #programista15k #nowylad
p.....k - W ciągu ostatnich trzech lat przeprowadziłem ponad 100 rozmów kwalifikacyjn...

źródło: comment_1621188089zmVFoUWXgtFJ92c8mZ7Dbi.jpg

Pobierz
  • 66
Jeżeli komukolwiek się wydaje, że Czechy (...) przyjmie znaczącą liczbę jakichkolwiek imigrantów i da im takie same prawa jak swoim obywatelom no to mocne X D po raz trzeci.


@powaznyczlowiek: Zawsze jakoś jak czytam o tych Czechach to żal mi dupę ściska. Kraj, który startował z podobnego pułapu jak my, bliski nam kulturowo, mieli tak samo przesrane jak my przez 45 lat, mniejszy i prawie czterokrotnie mniej ludny, bez dostępu do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@powaznyczlowiek: ale co to znaczy że Czesi " przyjmą"? Jesteśmy w Shengen wyjeżdżasz i nikt specjalnie nie musi ci wydawać pozwolenia na pobyt. I jakie inne prawa podatkowe niby mieliby dawać dla Polaków?

Problem polega na tym że wielu w ogóle nie musi wyjeżdżać. Po prostu zarejestruje tam spółkę, wynajmie mieszkanie i będzie udawać. Zostaną ci którzy z systemu faktycznie korzystają i przede wszystkim ci którym się nie chce, czyli większość,
@JesusOfSuburbia: lepsi są oczywiście tańsi - właśnie po to outsourcuje się prace do wschodnich krajów, gdzie ludzie mówią w języku którego nikt nie rozumie. A jak masz lokalsa mówiącego płynnie w twoim języku i Polaka, który też przecież chce zarobić... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Tasartico7: zrobi się problem z imigrantami to pojawią się regulacje - kraje skandynawskie też są w schengen - poczytaj jak łatwo się
@amantadeusz: i ile z tych propozycji zamienilo się w nową pozycję? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie mówiąc już o tym, że bardzo dużo tych programistów i tak już pracuje bezpośrednio dla zagranicznych firm,


Co oznacza "bardzo dużo" - jesteś w stanie podać jakieś konkretne liczby? ( ͡° ͜ʖ ͡°) jesteś w stanie określić jakiego szczebla są to pracownicy i jakie mają kwalifikacje?
@kezioezio: i dla sprostowania - nie uważam, że programiści są nikim, dość precyzyjnie napisałem co uważam o ich poziomie - przeciętni, zbyt słabi żeby ich ściągano masowo za granicę ale wystarczająco dobrzy żeby ich zatrudniać, oraz nie pisałem nic o tym, że nie znajdą pracy czy trzeba ich dojechać

Sam jestem programista i nie wiem czemu mi wsadzasz w usta takie słowa
@powaznyczlowiek: ale kto kogo ma ściągać? Przecież można sobie wyjechać na spokojnie, nikt cię nie musi ściągać. Nie mówiąc już o tym, że np. takie USA spokojnie ściąga sobie specjalistów i to im jest strasznie na rękę. Kilku moich znajomych z firmy zostało właśnie ściągniętych i wcale nie byli jacyś wybitni. Każdy kraj tylko i wyłącznie zyskałby na ściąganiu nawet niskiej klasy specjalistów, przecież nawet do nas ściągają Hindusów i Ukraińców.