Wpis z mikrobloga

Kolejny update #aplikacjazakop trafił na TestFlight!

Chwilę tutaj nie pisaliśmy co się dzieje z apką, ale aktualizacje nadal pojawiają się średnio co około 1.5 tygodnia w TestFlight.
Jako, że wszystko obecnie robię sam to wygląda to jak wygląda. Mimo wszystko, od ostatniego postu:

- Pojawiły się wiadomości prywatne
- Dodano tutorial przy włączeniu aplikacji, pozwalający szybko ustawić popularniejsze opcje z ustawień, oraz podobne komunikaty dla funkcji, które chcemy nieco szerzej wytłumaczyć (podczas pierwszego użycia danej funkcji)
- Dodano przewijanie do góry listy po tapnięciu status bara
- Pojawiły się poprawki UI (w tym m.in. motywów, kolorowania ankiet, loginów, powiązanych, wyglądu aplikacji na małych ekranach oraz iPadach)
- Poprawiono wyświetlanie wpisów (kodowanie, daty - w tym problem z timezone :P mam nadzieję, że wszystko teraz będzie ok)
- Poprawiono ładowanie powiadomień (ale tutaj jeszcze planowane są poprawki)
- Poprawiono odtwarzanie youtube w apce (usunięto ten komunikat o akceptacji ich regulaminów)
- Poprawiono animację nowych headerów

Ostatnio usunięto/zablokowano też część funkcjonalności bo chciałbym, aby wersja z TestFlight trafiła w końcu "na produkcję". Myślę, że kolejna wersja będzie ostatnią poprawkową i aplikacja w nowej wersji w końcu trafi do AppStore.

Pracujemy również nad profilem na patronite. Chcieliśmy wcześniej go uruchomić bo pojawiły się takie głosy, ale cały proces trwa bardzo długo z uwagi na różne wymagania co do weryfikacji.

Zapraszamy do testowania i zgłaszania błędów na https://github.com/CodoDodo/Zakop/issues !
Wersję beta pobierzecie z https://testflight.apple.com/join/ZKkTYBsm - wystarczy otworzyć stronę z Safari na waszym urządzeniu aby dołączyć do testowania aplikacji.

Dziękujemy za korzystanie z Zakopu!

#aplikacjazakop #zakop
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TeflonDon: Dobry pomysł z tym tytułem
Co do tutka to od razu flaga jest ustawiana na "pokazano tutek", hmm, dziwne jakby samouczek pokazywał się znowu. Sprawdzę co i jak

Co do samych opcji i samouczka właśnie to byłem zaskoczony jak mało ludzi wchodzi w ustawienia ( ͡° ʖ̯ ͡°) Myslałem, że to normalne że każdy chce dostosować apkę pod siebie, a okazuje się, że znajomi mają
  • Odpowiedz
@CodoDodoApps: W sumie coraz lepiej jeśli chodzi o wygląd :) Tylko ogarnąć to o czym pisałem kiedyś czyli minimalizowanie okienka przy wpisywaniu nowego komentarza czy wpisu przez przeciągnięcie w dół no i te plakietki przy moim wykopie, ale to ostatnie to w sumie głupota, i będzie oke
  • Odpowiedz
@CodoDodoApps: tutek jest już ok. Kolejny błąd jaki rzucił mi się w oczy to to, że nie odświeża się liczba powiadomień/wpisów na ikonce „#”. Klikam odśwież a tak jakby wpisy nie aktualizują się jako przeczytane
  • Odpowiedz