Wpis z mikrobloga

ale też niektóre opowiadania Olgi Tokarczuk chyba nawet można przypisać do SF, np. "Wizyta", "Transfugium", "Góra Wszystkich Świętych".


@w__k: Wiele opowiadań Tokarczuk to sf i to dobre sf. Jeśli mnie pamięć nie myli i "Transfugium" jest o tych wilkach/transferze świadomości, to właściwie instant classic gatunku. Lemowi mogłoby się spodobać. "Kalendarz ludzkich świąt" dzieje się w bardzo odległej przyszłości i jeszcze jest krótka powieść "Anna In w grobowcach świata", będąca całkiem solidną
@nobodyknows: Tokarczuk to kwintesencja współczesnej kobiety pisarki, nawiedzona stara baba o radykalnie lewicowych poglądach, za to dostała nobla i pewnie też całkiem dobry styl pisarski czytaj. przystępny jak na dzisiejsze standardy, sto lat temu nobla dostawałeś za prawicowe odchylenia dziś lewicowe, taki znak naszych czasów. Nie czytałem Tokarczuk, widziałem film Potok który wiernie odwzorowuje jej książkę Prowadź swój pług przez kości umarłych i nawiedzone poglądy autorki, scenariusz tego filmów to dokładnie
@DIO_: Wiesz nie ma to dużego dla mnie znaczenia, ja nie jestem człowiekiem tych czasów, jeśli w zamian tych przereklamowanych wartości ktoś mi oferuje astrologie, jakąś sprawiedliwość matki natury i inne bajki(tak to są poglądy autorki) to jedyne co to we mnie budzi to wybuch śmiechu jak u Toma Crusa.
film Potok który wiernie odwzorowuje jej książkę Prowadź swój pług przez kości umarłych i nawiedzone poglądy autorki, scenariusz tego filmów to dokładnie mowa-trawa a przesłanie raczej pogańskie/barbarzyńskie nawet bym powiedział satanistyczne.


@Rudix: może cię to zaskoczy, ale autorzy nie są swoimi książkami, a bohaterowie tych książek nie są alterego pisarza(*)
To że autor opisuje jakiegoś człowieka, jego poglądy, działania itd to nie znaczy sami podzielają takie poglądy.

(*) Poza gówno książkami
rosyjskim xd


@trele12: No dobra sowieckim było tam dużo innych narodowości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przede wszystkim rosyjscy żydzi=polscy żydzi. #!$%@? tych drugich było dużym błędem.