Wpis z mikrobloga

@Gambolpuddy zależy czy sygnalizacja jest kolizyjna ( czyli masz czyste zielone ) czy masz sygnalizacje bezkolizyjną ( zielone swiatło z diagramem strzalki). W tym wypadku obowiązuje sygnalizacja kolizyjna, z zachowaniem drogi, z ktorej wyjezdzasz. Uwierz, mamy taka krzyzowke w Rzeszowie przy hotelu Villa Riviera. Sprawdź na Google Maps.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@pepejewishfrog: ale to się nie patrzy hierarchią czyli najpierw jedno, potem drugie, potem trzecie. Po prostu sygnalizacja "kasuje" tego typu znaki więc się na nie nie patrzy ogólnie mówiąc.

W starym PoRD działała hierarchia, obecnie już nie.

Najprościej to wytłumaczyć właśnie na przykładzie sygnalizacji i znaku stop. Dlatego to samochód, a nie autobus ma pierwszeństwo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pepejewishfrog: luzik.

Ogółem to 5 lat temu sam wrzucałem to skrzyżowanie i też była wielka dyskusja. Teraz wraca co jakiś czas i przysparza nie mniej emocji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.wykop.pl/wpis/15827599/#comment-53789771 tutaj w komentarzu zacytowałem starą wersję przepisu, który faktycznie mówił, że najpierw patrzymy na światła, potem na znaki, potem na ogólne czyli po kolei. Później masz aktualny przepis, który mówi wprost, że światła mają pierwszeństwo przed
@dongio: no masz znak ustąp pierwszeństwa ale ten trajek ma pierwszeństwo, wszystko fajnie tylko te znaki działają wtedy, kiedy syngalizacja jest wyłączona ( ͡° ͜ʖ ͡°) a sygnalizacja na tej focie jest włączona, do tego kolizycyjna, każdy skręt w 'kogoś tor' to ustąpienie mu pierwszeństwa