Wpis z mikrobloga

Chłopaki w 2008 dojechali 1000km za Magadan (Magadan najdalej na wschód wysunięte Miasto w Rosji do którego można dostać się na kołach. Ostatnie 3 tys km do tego miasta prowadzi po szutrach).
Następnie 1340km popłynęli rzeką aby dotrzeć na Czukotkę graniczącą z Alaską.
Niestety materiał bardzo skromny, jak ktoś trafi na więcej informacji to proszę o wklejenie.
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/kurs-na-azje-czyli-motocyklem-na-czukotke/29pz6n2
#motocykle #podroze
  • 10
Co cię powstrzymuje?


@mpetrumnigrum: Na pewno zapytam, czytałem Twoje wpisy o wyjeździe ( ͡° ͜ʖ ͡°). A co do tego co mnie powstrzymuje.. Na tą chwilę to sporo czynników. Po 1 charakter pracy, covid oczywiście, trzeba będzie znaleźć kogoś kto też będzie chciał się wybrać bo samemu trochę jednak strach w taką trasę, no i swoje umiejętności. Taki wyjazd będę musiał zaplanować z dużym wyprzedzeniem i się
@CptYolo: Tam nie ma terenów.
Cały czas masz drogę szutrową gorszą lub lepszą.
Ludzie tam nowymi Ładami dojeżdżają bez urywania czegokolwiek.
Nie musisz umieć jeździć w terenie. Spokojnie dasz radę na motocyklu pseudo enduro jak np. transalp lub Pegaso.
Dlaczego nie czysto szosowo turystyczne. Bo jednak większe koła i większe skoki zawieszeń lepiej tłumią nierówności szutrów.
Dlaczego nie samemu?
Jak się coś popsuje to kolega i tak Ci nie pomoże a
@mpetrumnigrum Szutry ogarniam, wiekszy problem mam w głębokim sypkim piachu :p. Bardziej myślałem o czymś typu KLE500. Bo zmieniać GS'a na transalpa to chyba praktycznie to samo by było wagowo. W dwie osoby zawsze raźniej szczególnie że to sporo czasu jednak, a ja lubię pogadać ( ͡º ͜ʖ͡º). Ciekawe czy dogadał bym się z nimi, bo rosyjskiego niestety nie znam. Widzisz nie myślałem żeby wysyłać motocykl, i
Szutry ogarniam, wiekszy problem mam w głębokim sypkim piachu :p. Bardziej myślałem o czymś typu KLE500. Bo zmieniać GS'a na transalpa to chyba praktycznie to samo by było wagowo. W dwie osoby zawsze raźniej szczególnie że to sporo czasu jednak, a ja lubię pogadać ( ͡º ͜ʖ͡º). Ciekawe czy dogadał bym się z nimi, bo rosyjskiego niestety nie znam.


@CptYolo: Jeśli chodzi o kopny piasek (którego
@mpetrumnigrum: Opony mam dosyć agresywne (Anakee Wild), ale raczej bym na takiej nie jechał chyba że bym miał drugie na zmianę. Kurcze powiem Ci że trochę się zdziwiłem, bo ten KLE zawsze mi się wydawał taki dosyć lekki i zwinny. Mi by najlepiej pasowało tam jechać w okresie wakacyjnym, akurat wtedy mam luźniej w pracy.
Opony mam dosyć agresywne (Anakee Wild)


@CptYolo: Z mojego doświadczenia wynika że na tych oponach nie zapuszczał bym się na piasek. A przynajmniej nie na takiej przedniej. Niema bocznej kostki która trzyma i kierunkuje tor jazdy.
Natomiast do Magadanu aż nadto.