Wpis z mikrobloga

@Angel_of_death może i jestem #!$%@?ęty ale w rozmowie oczekuje konkretów.
Jak rozmawiałem ostatnio z wykonawcą, gdzie robiłem jako podwykonawca i usłyszałem "możliwe, że do końca tygodnia będzie kasa" to czułem, że gadam z debilem. Jeżeli ktoś udziela się w jakimś temacie to niech pisze z sensem
Akurat sam byłem ciekaw, czy jak piźnie piorun niedaleko mnie to czy się coś w słuchawkach wyindykuje. Patrzę w odpowiedzi: PRAWDOPODOBNIE, MOŻLIWE. Czy to są odpowiedzi,
@Zarzutkkake ok, więc piorun wytwarza fale elektromagnetyczną (źródło: jakakolwiek książka techniki wysokich napięć). Fala elektromagnetyczna w odpowiednich warunkach wygeneruje w przewodniku SEM (źródło: jakakolwiek książka podstaw elektrotechniki albo teorii pola która szczegółowiej się tym zajmuje). Dlaczego akurat w słuchawkach miałoby być inaczej?
@serek_heterogenizowany: Z tego co pamiętam na Florydzie z 20 lat temu jakiś ziomek kosił sobie trawę w czasie burzy, przechodził obok drzewa i uderzył piorun, wyindukował się na tyle duży prąd, że kabelek od słuchawek eksplodował/gwałtownie stopił i go poranił. Podsumowując

"przy bliskim uderzeniu pioruna moze mi się prąd na słuchawkach zaindukować?"

może ( ͡° ͜ʖ ͡°)

znalazłem źródło https://www.neowin.net/forum/topic/476678-teen-hit-by-lightning-wearing-ipod-while-mowing/ nie 20 tylko 15 lat