Wpis z mikrobloga

@Aik32fr45yd: BTW podobno lekarze dostali solidne podwyżki ostatnio - jeden z którym tu na wypoku rozmawiałem napisał że w sumie potrafi obecnie wyciągnąć 80tys zł miesięcznie. Oczywiście myślę że to z prywatnymi wizytami włącznie a nie tylko od państwa. Wygląda na to, że odpowiednio duże pieniądze zamkną każde usta i prawie każde sumienie zamrożą na kość lodu.
  • Odpowiedz
@SpasticInk:Tym bardziej wszyscy powinniście być za wprowadzeniem prywatnej służby zdrowia - w końcu będzie ona podlegała zasadom popytu i podaży, a nie "odgórnemu nakazowi zabijania pacjentów". Oczekuję więc, że każdy z was wesprze zlikwidowanie publicznej służby zdrowia na rzecz prywatnej.
  • Odpowiedz
@swinkapl: A co w tym nie do uwierzenia?

Ojciec mojego znajomego - walczył z rakiem od X lat, przerzuty już praktycznie wszędzie, tragiczny stan, umarł i co wpisane w karcie? A no że zmarł na koronę :) Oczywiście tutaj została powiadomiona prokuratura.

Przy tej tzw. pandemii było tyle wałków że wszystko jest możliwe.
  • Odpowiedz
ludzie we wszystko uwierza xD


@swinkapl: http://jurasza.umk.pl/wp-content/uploads/2020/04/Koronawirus-informator-dla-chorych-hemodializowanych-1.pdf

Jeśli wynik będzie dodatni, będziesz

dializowany w stacji dializ dedykowanej chorym zakażonym.. Z przyczyn epidemiologicznych

może zostać wydłużony czas do kolejnej dializy. Musisz w tym czasie zachować rygor płynowy

i unikać produktów bogatych w potas.


Czyli czekał na transport do dedykowanej stacji, ale nie doczekał. W Polsce standard. W statystykach zapewne kolejna ofiara COVID-a.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@Xtreme2007: Ale w podobny sposób zmarł mi dziadek w grudniu. Miał bardzo złe wyniki morfologii i hematolog powiedział: transfuzja w ciągu 2 dni albo organizm sobie nie poradzi. Jak zrobił testy na własną rękę i go przyjęli do szpitala, to po kilku dniach wypisywali, by historia zatoczyła koło, bo wyniki się pogarszają. Ostatecznie covidem zaraził się w szpitalu, przenieśli na oddział covidowy, a tam leczyli tylko na koronę, bo "nie mogą
  • Odpowiedz
  • 3
@Przegrywek123 spoko spoko wystarczy rzucić Ha tfu medykowi parę złotych i będzie leczyć jak należy

Problem dotyczy takich ludzi jak w komentarzu którzy nie mają pieniędzy na prywatna służbę zdrowia. Takim. Jak widać ha tfu medycy nie pomagają
  • Odpowiedz
@Xtreme2007: no i o tym mówię - czego się spodziewasz skoro mamy najniższą liczbę (w ue) lekarzy i pielęgniarek na 100k obywateli? A jak było coś o dofinansowaniu służby zdrowia to było szczucie i nagonka i niech jadą. No to jadą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 44
@Xtreme2007 bzdura na resorach, moja mama od początku pandemi dializuje chorych na covid. Na to jest osobna procedura nie miesza się ich z innymi pacjentami, jest osobny transport ale dializy idą normalnym tokiem. Jak słyszę takie bzdury to nóż się w kieszeni otwiera, zwłaszcza że wiem ile to ja nerwów wyzeczen i niedogodności kosztowało. Ją i wielu innych medyków którzy narażali siebie lecząc pacjentów COVID+
  • Odpowiedz
@Xtreme2007: To co, niby jak ktoś jest hospitalizowany i ma COVID to nagle nikt takiej osobie nic nie robi? XD To jak tlen podają jak saturacja spada? Robotami? XD
  • Odpowiedz
@Xtreme2007: @ArpeggiaVibration: Wy ścigacie się w głupocie czy jak? Rozumiecie, że jak lekarze nie będą postępowali zgodnie z procedurami ustalonymi przez rząd, to czekają ich postępowania dyscyplinarne za samowolkę i same problemy xD? Ludzie, wyjdźcie z swojej bańki informacyjnej i zrozumcie, że żaden lekarz nie będzie nadstawiał swojej pracy i wielu lat nauki/pracy, bo kilku mirków krzyczy coś o jakiejś przysiędze i "nie szkodzić" xD Naczelna Izba Lekarska i organy
  • Odpowiedz
to nie wina lekarzy. Oni tak jak policjanci są od wykonywania procedur ustalonych przez "górę".

Nie daj sobie wmówić że to wina medyków. To wina tylko i wyłącznie rządu.


@MojWlasciciel: Jak w Auschwitz. Oni tylko wykonywali rozkazy i skazali typa na śmierć przez jakiś głupi zapis o covidzie, gdzie on w takich sytuacjach powinien być po prostu ignorowany.
  • Odpowiedz
grubo odleciałes, z medyków którzy są wstrzymywani przez chore procedury oraz przełożonych do gazowania Żydów xD


@Deska_o0: Czym to się różni w przypadku odmówienia typowi dializy, gdy wiadomo, że bez niej umrze? Został skazany na śmierć, a leżał w szpitalu, gdzie był sprzęt.
  • Odpowiedz
chociażby tym że historia jest zmyślona a holokaust był prawdziwy


@Deska_o0: Nie wiem, czy zmyślona jest historia, wiem, że więcej ludzi w Polsce zmarło przez odwoływanie zabiegów i niedziałającą służbę zdrowia, niż przez covid.
  • Odpowiedz
@skitarii: a ja wiem, bo mam znajomych w środowisku medycznym i po teście pacjent jest natychmiast przewożony do przeznaczonego dla pozytywnych punktu dializ, ale nadal jest to bardziej wina rządu niż medyków ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz