Wpis z mikrobloga

@Xtreme2007 hmmm.... Mam kumpla, który dializuje się od 4 lat i mówił, że normalnie robili dializy ludziom chorym na covid tylko w osobnych salach- normalnie jest kilka stanowisk obok siebie jak np w centrum krwiodawstwa. Musieli co prawda wydłużyć godziny pracy, więc kolega musiał na przykład jeździć na dializy na 3 rano zamiast np 21:00.
  • Odpowiedz
@Xtreme2007: Bliska mi osoba się dializuje i miała COVID. Były osobne dializy dla chorych tak by się nie spotykali ze zdrowymi i tyle. Transport itp. Tez działały, jedyne co to w inne dni były dializy.
Oczywiście nie wszędzie musiało być to na tyle dobrze zorganizowane ale „wujek kolegi” i reszta histori nie brzmią zbyt prawdopodobnie
  • Odpowiedz
@Xtreme2007: prawda jest taka, że medycy to grupa, która zawiodła społeczeństwo najbardziej w tej całej pandemi. Pouciekali na teleporady, poodwoływali planowane operacje, nawet te ratujące życie, poprzerywali leczenie pacjentów np. onkologicznych. To tak jakby w całej Polsce wybuchły pożary, a strażacy by powiedzili, że te pożary są zbyt groźne aby je gasili i radźcie sobie sami, przez telefon damy rady jak gasić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Koleżanka - rak piersi wykryty w grudniu. Chemioterapia przed operacja. Słowa prowadzącego onkologa: proszę Pani, jeżeli test wyjdzie pozytywny a Pani będzie przechodzi to bezobjawowo lub jak przeziębienie to ja serdecznie zapraszam na wlew, bo jako lekarz z praktyka nie widzę absolutnie żadnych przeciwskazań. Tak więc można
  • Odpowiedz
to nie wina lekarzy. Oni tak jak policjanci są od wykonywania procedur ustalonych przez "górę".


@MojWlasciciel: człowiek ci umiera na oczach, masz sprzęt żeby go ratować ale wolisz przestrzegać procedur ustalonych przez jakichś urzedasów setki kilometrów dalej?
Faktycznie, to nie ich wina ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@SlepyBazant: Tak, gdybym był lekarzem to bym leczył ludzi a nie zabijał - wybrałbym życie bohatera i drogę dobra zamiast kata i potwora.

Gdybym nie miał możliwości robić tego, to sam bym się zwolnił z państwowego kołchozu. Inaczej, gdyby przyszło mi zabijać ludzi zgodnie z procedurami, to nie mógłbym spojrzec na siebie w lustrze.
  • Odpowiedz
jak bardzo trzeba mieć narąbane we łbie by wierzyć, że siedzi sobie Jarek z Mateuszem i kminią nowe procedury medyczne xDDDDDD


@kryptonim_putas: jak bardzo trzeba mieć pusto we łbie żeby nie wiedzieć że kraj posiada takie coś jak ministerstwo zdrowia które za to odpowiada i to właśnie to ministerstwo wprowadziło te "procedury"
  • Odpowiedz