Wpis z mikrobloga

@namrab hmm pewnie sie pomylilem, zmylil mnie pomaranczowy zafarb nieba i winieta obiekty, to pewnie kwestia balansu bieli i miejscowka faktycznie jest topowa. moze to zawiesina pylu - piasku?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Moonastro: nie ale jako ciekawostkę dodam, że Marsjanin z 2015 był kręcony m.in. na tej pustyni

@r4dzik: jakbym miał się wszystkiego bać to bym z chaty nie wyszedł :). A poza tym w Jordanii więcej Polaków niż na Krupówkach. Tankujesz na stacji paliw na jakimś odludziu, podjeżdża inny wynajęty samochód a tam Polacy. To była norma :). Drugi przykład, zwiedzasz Petrę, mówisz do siebie "#!$%@?, daleko jeszcze bo nogi mi
@namrab Zapisałem sobie wypad do Tivoli w perspektywie niedalekiej przyszłości. Też wydaje mi się, że jednak pojedyncza kolumbryna, będzie o wiele łatwiejsza w sterowaniu. Jaki szukacz tam macie? Widzę że to nie jest klasyczna lunetka tylko jakiś reddot? Zabrałeś w podróż Epsilona czy miejscowym sprzętem fotografujesz?

@Tomo_BiF Ja też sceptycznie do tego podchodzę. Na Ziemi jest jeszcze dużo miejsc bez LP. Co prawda słabo wygląda to w Europie, jednakże spore połacie Ameryk,
@namrab: To mnie zaskoczyłeś trochę. Chociaż automatycznie założyłem, że jakość obu teleskopów jest taka sama. Jednak wygoda obserwacji jest tez bardzo ważna, nie tylko rozmiar ;)