Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@namrab: o, moje marzenie taka wyprawa. Ciekawe czy organizowane sa wycieczki na pustynie by poogladac gwiazdy? Pewnie tak.

@280bhp: co prawda bez teleskopu ale wycieczki na pustynię jak najbardziej są organizowane :). Polecam Wadi Rum w Jordanii. W miarę blisko, niebo nie zanieczyszczone światłem, klimat dosłownie nieziemski. Pół nocy spędziłem z głową skierowaną ku górze
Pobierz Ar_0 - > @namrab: o, moje marzenie taka wyprawa. Ciekawe czy organizowane sa wycieczk...
źródło: comment_1620823401obWdt4r747b30AQkWVSRtk.jpg
@namrab: Przejrzałem ich stronę. Pięknie to wygląda, chętnie bym rzucił okiem na niebo przez ich sprzęty. Korzystaliście może z 24" bino? Widoki muszą być niesamowite.
@namrab: problem w tym że @namrab:
Zazdroszczę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
...lecz nie ma już "zerowego zanieczyszczenia światłem" nigdzie na ziemi, gdyż wg. Europejskiej Agencji Kosmicznej przekroczyliśmy już wartość graniczną (podaną w 1979r. przez Międzynarodową Unię Astronomiczną) zanieczyszczenia światłem, by móc satysfakcjonująco obserwować niebo w nocy. Zanieczyszczenia te są poblaskiem światła odbijającego się od sztucznych satelitów krążących wokół naszej planety.

Szczegóły znajdziecie tutaj i jest to
@Tomo_BiF: Widziałem ten film i jestem bardzo sceptycznie nastawiony do metodyki tego badania. Zdecydowana większość satelitów orbituje na wyokości kilkuset kilometrów, czyli podczas nocy w tropikach nie otrzymują żadnego światła ani od Słońca, ani od rozproszenia od innych sztucznych obiektów. Z kolei satelitów na wyższej orbicie jest tak mało i są one tak daleko, że widać je dosłownie jako kilka dodatkowych gwiazdek na niebie.
@cerbi96: Piszesz maila do Reinholda, właściciela farmy. Umawiasz termin w okolicach nowiu księżyca. Płacisz zaliczkę, a na miesiąc przed wyjazdem całość. Lecisz do Namibii (lotnisko WDH, loty są z przesiadką w Niemczech lub Katarze), znajdujesz czekającego na Ciebie człowieka z firmy transportowej i jedziesz na miejsce. Koszt to około 400-500 zł za dzień pobytu plus 3000 zł za bilet lotniczy plus ewentualnie dodatkowy wynajem sprzętu na miejscu. Z tego co pamiętam,
@Ar_0: powiem Ci więcej, wbiłem się od Małej Petry do Dużej i wracałem już po ciemku wejściem głównym, widok spod skarbca nieziemski, szczególnie jak idziesz tym kanionem. Jak się ktoś dyga łazić tam nocą to jest fajna alternatywa nazywa się Petra Nocą. Wadi Rum też super parę nocy też tam spędziłem :)