Wpis z mikrobloga

@hurrdurr221 no i dobrze. Czytałem że w upały lepiej pić i jeść gorące bo temperatura ciała się podwyższy i będziesz mniej odczuwał gorąco. Jedzenie i picie zimnego jest nieskuteczne na radzenie sobie z gorącem a nawet nie wskazane, bo możesz się przeziębić ()
  • Odpowiedz
@lilitch123: Sprawdziłem na własnej skórze, to są tortury. Nazwijcie mnie szurem, ale nic nie zastąpi zimnego pićka z lodem, cokolwiek twierdzą amerykańscy naukowcy.
  • Odpowiedz
@hurrdurr221: Też słyszałam o tym super południowym sposobie jedzenia gorącego w gorący dzień, żeby odczuwać inaczej temperaturę. No nie, nie dość że sam proces jedzenia to tortura, to wcale później nie jest lepiej. Człowiek się jedynie spoci, a jak nie ma wiatru to ten pot wcale nie chłodzi w żaden sposób.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@lilitch123:

Czytałem że w upały lepiej pić i jeść gorące bo temperatura ciała się podwyższy i będziesz mniej odczuwał gorąco. Jedzenie i picie zimnego jest nieskuteczne na radzenie sobie z gorącem a nawet nie wskazane, bo możesz się przeziębić ()


Temperatura ciała ci się nie podwyższy dlatego że jesteśmy stałocieplni, zwiększy się jedynie lokalne odczucie ciepła które może chwilowo zwiększyć potliwość co pomoże
  • Odpowiedz
@to_jest_chyba_kurcze_zart:
Wiesz no może i tak, ja się tak nie znam, napisałem to co kiedyś przeczytałem. No i w sumie doświadczyłem też tego w Egipcie, bo byłem na wyciecze po pustyni na wielbłądach i pod koniec wycieczki dotarliśmy do wioski gdzie częstowano nas gorącą herbatą (a temperatury tam to ponad 40 stopni luźno). No i kurczę rzeczywiście działało i trochę upał był znośniejszy. Turyści to tam w tshirtach i spodenkach,
  • Odpowiedz
Wy tu prowadzicie mega poważną dyskusję, a wystarczy podmuchać zupę na łyżce! Jezu, mam nadzieję, że polska nauka radzi sobie lepiej..
  • Odpowiedz