Wpis z mikrobloga

Jak wychodziło #ps5 to specjalnie kupiłem tv 120hz, bo myslalem, ze gry beda lataly w 120fps, no i jest faktycznie kilka tytułów, troche malo, ale pomijam. Natomiast kompletnie nie kumam zablokowania na 30 fps gier z ps4, jakieś płatne updejty 'upgradeowanych' wersji itp... ogolnie z konsoli jestem bardzo zadowolony, ale nie fakt, ze nie moge w rdr2 zagrac w 60fps i mam czekac, az moze za rok bedzie wersja na ps5 jest szalony. To powinien byc z automatu update do kazdej gry.

120fps:
Borderlands 3
Call of Duty: Black Ops Cold War
Destiny 2
Devil May Cry 5 Special Edition
Dirt 5
Fortnite
Monster Boy and the Cursed Kingdom
The Nioh Collection (Nioh and Nioh 2)
Rainbow Six Siege
Tony Hawk's Pro Skater 1+2
WRC 9
  • 11
  • Odpowiedz
@jimmyF: no na ps4 były zablokowane bo do 60 nie dociągną a wartości pomiędzy (45, 75) zachowuja się dość dziwnie i często lepiej pójść w dół. PS5 odpala te gierki tak ja były na ps4 więc tej blokady nie przeskoczą mimo że mają na tyle mocy żeby utrzymać stabilnie ten wyższy poziom.

Płatne update? No zrozumiałe bo musi usiąść sztab programistów/grafików i innych ludzi żeby ulepszyć grę i mają za darmo
  • Odpowiedz
@jimmyF: Brzmi jak sytuacja, w ktorej duzo lepiej sprawdzilby sie XSX, ktory ofertuje przyjemny i dobry FPS Boost, ktory to nie polega na patchach. Oczywiscie sporo nowych gier do 120fps sie nie zblizy (zwlaszcza w wyzszych rozdzielczosciach), ale jak lubisz 120Hz to XSX ma znacznie wiecej do zaoferowania.
  • Odpowiedz
@golagolagola: dziekuje za informacje, ze np. Battlefront 2 to indyk, postaram sie zapamietac.
Swoja droga rozumiem, ze fakt, ze w Mass Effect Legendary Edition nie bedzie mozna zagrac w 120fps na ps5 (w przeciwienstwie do XSX) rowniez swiadczy na niekorzysc konsoli Microsoftu. Prawda?
  • Odpowiedz
@Snaki: Czesto sztab programistow musi usiasc, ale nie koniecznie po stronie autorow gry. Wiele z nich da sie odpalic z wyzsza liczba klatek (o ile gra nie wiąże odswiezania z fizyka) - wystarczyloby, zeby Sony dalo kilka dolarow swoim programistom, tak jak MS.
  • Odpowiedz
@Snaki: Nie musza, Microsoft to zalatwil po swojej stronie - takie Sleeping Dogs chodzi teraz w 60fps, a oryginaly developer juz jakis czas nawet nie istnieje. To tylko kwestia Sony, ze czegos takiego jak FPS Boost nie maja. To samo z obsluga 120fps, ktorej na PS4 nie ma nawet, niezaleznie od gry.
  • Odpowiedz