Wpis z mikrobloga

@Taran132: ja pierdziele koleś. Przecież żydzi strzelają rakietami do wszystkich dookoła. Wysyłają mossad żeby mordował naukowców czy ostrzeliwują reaktory w Iranie. I to wszystko bez wypowiedzenia wojny, po prostu dokonują zamachów terrorystycznych.

Faktycznie biedni żydzi. Czyści pacyfiści którzy nic nie robią złego a ciągle ich ktoś atakuje bez powodu xD
W #!$%@? mam aktualną sytuację, wybielacie arabskich terrorystów bo "Potworny izrael ich zaatakowal i odebrał ziemie :(((("

Guzik prawda. Arabowie zaatakowali i teraz ponoszą konsekwencje, takie same gagatki jak żydzi


@Taran132: Indianie tez toczyli w USA wojnę z kolonizatorami, nawet wygrywali niektóre potyczki. Ostatecznie przegrali. Zamiast rezerwatów i zasiłków dla nich powinno ich się wysiedlać i burzyć im domy - dobrze mówię?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@PlonacaZyrafa: Czemu porównujesz dwie różne sytuacje?
Izrael został założony na terenie mandatowym korony zgodnie z deklaracją Balfoura. Zostało im to obiecane i Korona spełniła obietnice razem z ONZ. Lidze Arabskiej się to nie spodobało i zaatakowali żydów
@FLAC: Izrael już dawno nie istniał by gdyby nie tego typu działania, mają wrogów wszędzie dookoła. Po doświadczeniach z wojen izraelsko-arabskich i mentalności społeczeństwa skazanego niegdyś na holokaust, nie dziwi mnie ich agresywna postawa i bądź co bądź, skuteczne gwarantowanie bezpieczeństwa własnemu społeczeństwu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PlonacaZyrafa: Widocznie muszę się dokształcić w sprawie Ameryki. Szczerze mówiąc nigdy mnie to nie interesowało i jedynie Rekonkwiste kojarzyłem, cóż mogę rzecz. Składam broń i jeśli wyrazi Pan chęć to wrócimy do dyskusji jak się dokształce
@Taran132: po prostu uważam, że kolonializm jest zły. Niezależnie od tego, kiedy i gdzie się odbywał. I nie można winić ludności lokalnej za to, że nie akceptowali takiego stanu rzeczy - patrząc co robi obecnie Izrael (bombardowanie Syrii itd) wychodzi, że mieli całkowitą rację rozpoznając zagrożenie dla regionu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PlonacaZyrafa: Jednak w tym przypadku to oni już nie mieli państwa a żydzi też tam byli w tym czasie. Dlatego według mnie bardziej należy obwiniać Korone że zgodziła się na to niż żydów, że ktoś ich wysłuchał ale to tylko moja opinia
Byłem biedny i smutny, więc prezydent miasta zaproponował abyś mnie wpuścił.


@bydloszarewegierskie: Ale z dupy przykład

Ale rozszerzmy żeby bardziej pasował do rzeczywistości

Byłeś biedny i smutny a ja mieszkałem w mieszkaniu socjalnym po kątach którego nie byłem właścicielem, było nim miasto.

Właściciel (prezydent miasta) przydzielił mi ciebie bo nie miał co z tobą zrobić a przecież nie będziesz spał na ulicy.

A ja w całkiem zrozumiałym odruchu byłem ta decyzja
ANTYSEMITYZM TO STAN UMYSŁU. Ten obrazek jest dokłądnie tym samym o co ma ból dupy. Biedni arabowie a media pokazuja płaczącego izraelczyka, czyli dokladnie wmawia odwrotnie niż pokazuje, ze izrael tylko placze a araby są pozabijane LOL.
@gatineau Dokladnie to co opisałeś jest problemem. Trzymanie pod kluczem w kiblu, okazyjne tortury, brak wody. Dalej byłbym nieproszonym gościem, który się panoszy a do tego traktuje pierwotnego gospodarza niehumanitarnie i stosuje samosądem. Hurr durr myślenie na zasadzie: mieliśmy wcześniej wojny to teraz będę Ci #!$%@? tak że znikniesz. Krok po kroku, poza granicami prawa. To co izrael #!$%@? dziś jest absolutnie niewspółmierne do poprzedzającego te działania konfliktu.