Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PlonacaZyrafa: Widocznie muszę się dokształcić w sprawie Ameryki. Szczerze mówiąc nigdy mnie to nie interesowało i jedynie Rekonkwiste kojarzyłem, cóż mogę rzecz. Składam broń i jeśli wyrazi Pan chęć to wrócimy do dyskusji jak się dokształce
@Taran132: po prostu uważam, że kolonializm jest zły. Niezależnie od tego, kiedy i gdzie się odbywał. I nie można winić ludności lokalnej za to, że nie akceptowali takiego stanu rzeczy - patrząc co robi obecnie Izrael (bombardowanie Syrii itd) wychodzi, że mieli całkowitą rację rozpoznając zagrożenie dla regionu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PlonacaZyrafa: Jednak w tym przypadku to oni już nie mieli państwa a żydzi też tam byli w tym czasie. Dlatego według mnie bardziej należy obwiniać Korone że zgodziła się na to niż żydów, że ktoś ich wysłuchał ale to tylko moja opinia
Byłem biedny i smutny, więc prezydent miasta zaproponował abyś mnie wpuścił.


@bydloszarewegierskie: Ale z dupy przykład

Ale rozszerzmy żeby bardziej pasował do rzeczywistości

Byłeś biedny i smutny a ja mieszkałem w mieszkaniu socjalnym po kątach którego nie byłem właścicielem, było nim miasto.

Właściciel (prezydent miasta) przydzielił mi ciebie bo nie miał co z tobą zrobić a przecież nie będziesz spał na ulicy.

A ja w całkiem zrozumiałym odruchu byłem ta decyzja
ANTYSEMITYZM TO STAN UMYSŁU. Ten obrazek jest dokłądnie tym samym o co ma ból dupy. Biedni arabowie a media pokazuja płaczącego izraelczyka, czyli dokladnie wmawia odwrotnie niż pokazuje, ze izrael tylko placze a araby są pozabijane LOL.
@gatineau Dokladnie to co opisałeś jest problemem. Trzymanie pod kluczem w kiblu, okazyjne tortury, brak wody. Dalej byłbym nieproszonym gościem, który się panoszy a do tego traktuje pierwotnego gospodarza niehumanitarnie i stosuje samosądem. Hurr durr myślenie na zasadzie: mieliśmy wcześniej wojny to teraz będę Ci #!$%@? tak że znikniesz. Krok po kroku, poza granicami prawa. To co izrael #!$%@? dziś jest absolutnie niewspółmierne do poprzedzającego te działania konfliktu.
@bydloszarewegierskie: no nikt nie mówi że sytuacja jest czarno biała i dobry Izrael zła Palestyna.

A nie, przepraszam, ty mówisz tylko odwrotnie, grzeczne Araby, tylko 3 wojny zrobiły, na pewno nie zrobiłyby czwartej gdyby im odkręcić śrubę i się grzecznie dogadały.

Prawda jest taka że odkąd Araby nie zgodziły się na podział Palestyny zaproponowany przez UN i odpowiedziały następnego dnia inwazją są tam non stop agresorem i nie można się z
bardziej należy obwiniać Korone że zgodziła się na to niż żydów


@Taran132: O to to. Dla mnie cały ten konflikt (jak i zresztą wiele innych tlących się do dziś) to wynik tego, że Brytyjczycy złożyli kiedyś bezsensowną obietnicę utworzenia państwa (a w tych rejonach wcale nie było wtedy tak wielu Żydów, oni zaczęli tam na serio migrować dopiero po obietnicy złożonej przez Brytoli) i potem już nie za bardzo dało się
kazdy normalny Polak wie rowniez ze izrael to dla nas wrogi kraj


@SipaXtra: Dlaczego Izrael miałby być dla nas wrogim krajem? To, że w niektórych kwestiach retoryka niektórych przedstawicieli ich aktualnego rządu bywa niesympatyczna jeszcze nie czyni z nich wrogiego kraju. Poza internetem nasze relacje nie są nawet bliskie wrogim, no a opinie paru wykopków przecież nikogo nie interesują.
Na dodatek mówimy tutaj o konflikcie z krajami arabskimi, których zwycięstwo byłoby
@Elaviart: być może dlatego że podejście NIEKTÓRYCH osób z państwa Izrael lub społeczności żydowskiej jest mocno nieuczciwe względem naszego kraju, a pomimo tego osoby te mają pełne poparcie zarówno swojego państwa jak i społeczności żydowskiej w wymiarze międzynarodowym.
@kaczor2010: xD no chyba właśnie w drugą strone to działa. Hamas specjalnie wali w cywili a sami chowają się w przedszkolach i jak cywil dostanie to robią wielką aferę a i też nie raz podkładaja udawane ofiary.
pomimo tego osoby te mają pełne poparcie zarówno swojego państwa jak i społeczności żydowskiej w wymiarze międzynarodowym.

@tussipect: Możesz doprecyzować o jakim konkretnie poparciu rozmawiamy, co by dało się to rozumnie ocenić? Bo wygląda to na bezpodstawne założenie, że na poparcie społeczne dla rządu w Izraelu relacje z Polską mają jakiekolwiek znaczenie, co jest absurdem gdy w rzeczywistości zaprzątają tam ludziom głowy w takim samym stopniu co u nas relacje z
@4gN4x: nie podniecaj sie.przez takie dzialania jakie ten kraj wykonuje chocby wobec Polski ktora jest dojona z pieniedzy jednoczesnie oczerniana falszywie to sie nie ma co dziwic ze takim sie zostaje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bacpi: @Indoktrynator: Były utarczki między Arabami a Żydami to jest fakt. Były zamachy i prześladowania ale kiedy dobra papa Korona Brytyjska na spółe z ONZ ustaliła granice i państwa to postać rzeczy się zmienia