Wpis z mikrobloga

Nawiązując jeszcze do mojego poprzedniego wpisu

Pseudo narodowcy są groźni też przez swoje wąskie horyzonty i nienawiść. Ostatnio na siłowni słuchałem rozmowy gościa, który był jakimś menadżerem i współpracował z innymi krajami. Kilka minut nawijał o tym, jak on to nienawidzi Niemców i Rusków, że nawet nie chce uczyć się tego języka, a drugiego używać, choć ma taką możliwość.

Moja rodzina pochodzi z Pomorza, nas dotkliwie dotknął proces germanizacji, roboty przymusowe, walki, prześladowania i mordy, mam więc niechęć do Niemców, ale nigdy nie pomyślałbym, żeby cisnąć po jakimś Hansie z działu Logistyki, bo urodził się Niemcem XD

Mało tego - Dodam, że sam mogę uznawać się za Narodowca, bo chciałbym, by Polska była państwem jednolitym kulturowo, etnicznie i narodowo. To znaczy dopuszczam mniejszości, ale powinniśmy być 100 % gospodarzem we własnym kraju, inaczej niż w Niemczech czy Wielkiej Brytanii.

Natomiast prawda jest taka, że my w Polsce jesteśmy w każdym aspekcie jakieś 100 lat wstecz za cywilizowanymi krajami, także jeśli chodzi o podejście do różnych spraw, niezależnie od poglądów

#konfederacja #nacjonalizm #narodowcy #takaprawda #niemcy #rosja
  • 9
Natomiast prawda jest taka, że my w Polsce jesteśmy w każdym aspekcie jakieś 100 lat wstecz za cywilizowanymi krajami


@Sok_Mandarynkowy: Demokracja szlachecka została wprowadzona w Polsce 100 lat za cywilizowanymi krajami, podobnie jak wolność wyznaniowa. Konstytucja była ostatnia w Europie i wprowadzona 100 lat po przedostatniej. Prawa wyborcze dla kobiet oraz brak systemowego rasizmu wprowadzone... a nie przepraszam, 100 lat jeszcze nie minęło, jeszcze nie wprowadzone.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Sok_Mandarynkowy:

Natomiast prawda jest taka, że my w Polsce jesteśmy w każdym aspekcie jakieś 100 lat wstecz za cywilizowanymi krajami, także jeśli chodzi o podejście do różnych spraw, niezależnie od poglądów


Gówno prawda. Typowe polaczkowe podejście seby zbierającego szparagi - od początku na kolanach z dogmatycznym podejściem do własnej niższości wobec Bauera. Ha tfu na takich ludzi.
Wbrew temu co mówią w tvnie jesteśmy jednym z najbardziej tolerancyjnych społeczeństw na świecie
@xniorvox: Ale ten obrazek nie ma kompletnie sensu. To prawcatwo dostaje białej gorączki jak usłyszy słowo polaczek więc czemu niby to ktoś "tęczowy" miałby być zdenerwowany wypowiadając to? Coś tu nie gra