Wpis z mikrobloga

#bekaztransa
Mireczki, jak wygląda sytuacja na rynku kierowców? Praca jest? Myślę nad zrobieniem C, potem C+E. Lubię jeździć. Rozłąka z rodziną mi nie straszna. Da się od ręki dostać robotę? Nie mówię od razu o jakichś kosmicznych zarobkach, ale żeby złapać doświadczenie i spokojnie szukać czegoś lepszego.
Obecnie pracuję po drugiej stronie, czyli magazyn ( ͡º ͜ʖ͡º) Więc w sumie wszystko będzie lepsze.
#kierowcy #kierowcytirasrajadozwira #tir #ciezarowki #kierowcabombowca
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GdzieJestBanan: jestem dopiero w trakcie wyrabiania uprawnień ale to widać po ofertach pracy (ja Warszawa), jest ich mnóstwo oraz co chwilę szukają kogoś bez doświadczenia na przyuczenie, nawet miałem raz jazdy z innym instruktorem i powiedział że jest niedaleko firma co na trasy zagraniczne przyjmuje każdego na podwójną na przyuczenie bez względu na wiek czy doświadczenie bo po prostu brakuje im kierowców
  • Odpowiedz
  • 0
@Evarrez Czyli podobnie jak u mnie. Ja z racji wieku zapłaciłbym troszkę mniej od Ciebie.
Jak byś opisał jazdę? Ja miałem okazję poprowadzić przez chwilę starego strupa u znajomego i byłem trochę posrany ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@GdzieJestBanan: tak, jest duży popyt na kierowców dużych samochodów. Największa kasa jest na międzynarodowych, ale raczej bez doświadczenia będzie ciężko. Tylko przed wydaniem kasy, najlepiej zgłębić temat bo to nie jest tak, że wsiadasz za fajere i jedziesz. Ciężki kawalek chleba, często praca na pograniczu prawa. Aktualna sytuacja na zachodzie nie ułatwia pracy, a Unia skutecznie d--------a nowe "ułatwienia" dla szoferów (prym wiedzie Francja, która skutecznie od paru lat pozbywa
  • Odpowiedz
@GdzieJestBanan: jak pierwszy raz wsiadłem to pomyślałem że nie dam rady i w niezłe g---o się wpakowałem XD ale już po przejechaniu kilku km wiedziałem że nie będzie tak źle a im dłużej jeżdżę (obecnie koło 22 godzin wyjeżdżone mam) tym jest lepiej, obecnie bardzo przyjemnie mi się jeździ i nie mogę doczekać się egzaminu
  • Odpowiedz
  • 0
@potezny_zachodniopomorszczanin Jestem świadomy, że są też minusy tej branży. Ale jakoś się przebranżowić muszę, a za bardzo nie widzę dla siebie innego miejsca ( ͡ ͜ʖ ͡)
Mam znajomego, który mocno mi poleca tę robotę, sam sporo jeździł, ale szukam też jakiegoś bodźca, żeby zacząć w końcu kurs. A nie jest to łatwe, bo robota jaka jest taka jest, ale ją lubię - mam fajnych ludzi
  • Odpowiedz
  • 0
@retlover Znaczy ja nie jestem stricte operatorem wózka, jestem magazynierem i zrobili mi za free uprawnienia ( ͡ ͜ʖ ͡) Ja mam obecnie 3200 brutto + premia 250. Średnie miasto około 40k mieszkańców.
  • Odpowiedz
@GdzieJestBanan: najlepiej jakby cię kolega w trasę zabrał, nie będziesz prowadzić ale zobaczysz z czym to się je. No i w takiej pracy nie ma nawet mowy o atmosferze, chyba że sobie pieska do ciągnika zabierzesz ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jedyny kontakt z ludźmi to plucie Niemców na zaladunkach i darcie japy sefa i spedytora. Osobiście chciałbym pojeździć dużym, ale tak od czasu do czasu jak
  • Odpowiedz