Wpis z mikrobloga

Sorki za spóźnienie, ale miałem wczoraj mocno zorganizowany dzień przez żaglówkę, ale dane są z wczoraj dla ciągłości.

Koronawirusem zaraziło się już oficjalnie 2 833 052 osób w całej Polsce. A co by było gdyby koronawirus zarażała wszystkich mieszkańców zaczynając od południowo wschodniego krańca Polski? Zająłby mniej więcej tyle ile jest ma mapie

Zmieniłem trochę system zapisywania zaszczepionych: na jasno zielono są osoby które wzięły tylko pierwszą dawkę, na ciemno zielono osoby po dwóch dawkach.
W tym tygodniu zaszczepiono osób 1 793 481 , w poprzednim 1 463 679

System liczenia pomarańczowej strefy zmienił sie kilka tygodni temu, zamiast współczynnika 9 wziąłem 5,5. https://covid-19.icm.edu.pl/biezace-prognozy/ " 1 marca kumulanta rzeczywistych zakażeń wynosi ok. 25% populacji." tego dnia(1 marca) było 1 711 772 zarejestrowanych przypadków, po przeliczeniu przez liczbę mieszkańców Polski wychodzi na to że na jednego zarejestrowanego zakażonego przypada 5,5 niezarejestrowanych.
Od pomarańczowej strefy odejmuje również zaszczepionych. Przykładowo jeśli oficjalnych zarażeń jest w danym tygodniu 100k, łącznie zarażonych 30% populacji, a szczepień 500k to liczę to tak: 100k * 5,5 - 500k * 0,3 = rozrost pomarańczowego.

Na czerwono są potwierdzone przypadki, na pomarańczowo szacowane pod odjęciu zarażonych-zaszczepionych.

W ostatnim tygodniu zaraziło się według oficjalnych statystyk 34 435 ludzi. W poprzednim tygodniu zaraziło się 39 761
Dane o liczebności terenów biorę z Wikipedii.

#koronawirus #mapy #polska
#koronawirusodbieszczad pod tym tagiem będę wrzucał kolejne mapy jak Koronawirus będzie "zajmował" kolejne powiaty
Cierniostwor - Sorki za spóźnienie, ale miałem wczoraj mocno zorganizowany dzień prze...

źródło: comment_1620679898qKaUNYTXgrlNOYclxav9zY.jpg

Pobierz
  • 16