Wpis z mikrobloga

Narzekaj na podatki w Polsce, gdzie na JDG jest liniowe 19% i 1500 zł zusu miesięcznie. Wyjedź do Danii, gdzie są jedne z najwyzszych podatków na świecie, a opodatkowanie najbogatszych sięga grubo ponad 50% xD.

Dlaczego nikt kto narzeka na wysokie podatki nie wyjedzie tam, gdzie są niskie? Tylko każdy pcha się do tych lewackich kalifatow. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#antykapitalizm #podatki #gospodarka #emigracja #pracbaza #ekonomia
Ignacy_Loyola - Narzekaj na podatki w Polsce, gdzie na JDG jest liniowe 19% i 1500 zł...

źródło: comment_1620636057VcZdoUPn13ILaR7DBiZ2Y3.jpg

Pobierz
  • 199
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: Zrobił mądrze. W krajach zachodnich podatki idą na sprawne usługi publiczne, dobrą opiekę zdrowotną oraz edukację.
Płacąc podatki w Polsce masz wrażenie że wywalasz je w błoto. Starzy i dzieciaci zostają przekupieni rządową jałmużną, żeby widzieli, że coś dostają, a reszta społeczeństwa nic z tego nie ma. Ostatnio jak chciałem pójść na badanie do specjalisty to najbliższy termin mi zaproponowali za 6 miesięcy. Z czym do ludzi. XD

Doskonale
  • Odpowiedz
@pianinka: dlatego, ze:
- zarabiajac takie pieniadze zapewne ostatnie co takiemu delikwentowi przyjdzie do glowy to leczenie na NFZ
- obrotni ludzie zarabiaja na nieudolnosci rzadu

Oczywiscie, i bogacz i biedak beda zdawac sobie sprawe z beznadziejnosci publicznej opieki zdrowotnej w Polsce, tylko ktory z nich ma w tej kwestii alternatywe? Nie neguje tego ze w tym kraju jest #!$%@?. Neguje prawdziwosc wpisu w ktorym typ twierdzi ze jest niemal
  • Odpowiedz
- zarabiajac takie pieniadze zapewne ostatnie co takiemu delikwentowi przyjdzie do glowy to leczenie na NFZ


@Prusti: Nowotworu czy innych przewlekłych chorób prywatnie nie wyleczysz.

Koleś nie chce pewnie rzucać biznesu tylko ma jdg jako programista i sobie może wybierać miejsce zamieszkania i pracować zdalnie. Nie wykluczam, że to bait, wszystko na wykopie może być baitem, ale akurat nie jest jakoś wybitnie nieprawdopodobne w Polsce zarabiać dobrze w IT i
  • Odpowiedz
Ostatnio jak chciałem pójść na badanie do specjalisty to najbliższy termin mi zaproponowali za 6 miesięcy. Z czym do ludzi. XD


@CzajnikZniszczenia: W takich Niemczech budżet ich odpowiednika NFZ to ok. 400 miliardów euro, w Polsce ok. 80 miliardów złotych. Sprzęt medyczny kosztuje tyle samo, utrzymanie trochę drożej w Niemczech. Lekarze zarabiają więcej, ale nie aż tyle ile by wynikały z tej różnicy.
  • Odpowiedz
W takich Niemczech budżet ich odpowiednika NFZ to ok. 400 miliardów euro, w Polsce ok. 80 miliardów złotych.


@Ignacy_Loyola: I do tego właśnie piję - Niemcy znacznie więcej funduszy przeznaczają na służbę zdrowia. Można tutaj podnieść argument, że Niemcy są bogatsze, ale w procentach również wypadają znacznie korzystniej.

Jeśli wierzyć artykułom, Niemcy wydają 9,5% PKB na służbę zdrowia, a Polska około 6%.
  • Odpowiedz
Mieszkam w kraju niby z wysokimi podatkami a place dużo mniej niż w Polsce


@PiotrFr: Bo #!$%@? za minimalną i to bogatsi się na ciebie składają. Tak działa progresja podatkowa. W UK dla biedaka masz 12 tysięcy kwoty wolnej, a dla bogacza 45% stawkę i 0 kwoty wolnej.
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: a niech jedzie i niech sponsoruje co i kogo sobie chce.
Wszyscy ci tacy co się odgrażają wyjazdem to ich wartość rynkowa oscyluje w okolicy najniższej krajowej więc żadna strata.
Zapłacił podatek od zarobionych pieniędzy i jeszcze obrażony że zarobił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
no jeśli 15k€ to minimalna to masz rację XD. W zeszłym roku 116k i nie zaplacilem ani grosza, w tym dojdę pod 200 i nadal nic nie zapłacę. Też jdg


@PiotrFr: Tak było. Na wykopie sami milionerzy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
straży pożarnej i policji nie potrzebowałem


@skolfild: jak ci się skończy polisa ubezpieczeniowa bez szkody to się prujesz żeby złodzieje oddali piniondze?
  • Odpowiedz
Płacąc podatki w Polsce masz wrażenie że wywalasz je w błoto. Starzy i dzieciaci zostają przekupieni rządową jałmużną, żeby widzieli, że coś dostają, a reszta społeczeństwa nic z tego nie ma


@CzajnikZniszczenia: O to to
  • Odpowiedz
Sam zapłaciłem już kilkaset tysięcy w podatkach i nie wiem czy korzystam z czegokolwiek co Państwo oferuje xD

Zdrowie - prywatnie, straży pożarnej i policji nie potrzebowałem, 500+ nie pobieram, zakupy coraz droższe, podatki coraz większe


Oczywiście nie korzystasz z dróg publicznych, nie korzystałeś z publicznego systemu oświaty, żaden twój pracownik, o ile jakieś masz, także nie korzystał z państwowych szkół i uczelni.
Do tego zdrowie prywatne, znaczy mówisz o wizytach u lekarza z luxmedu, który w razie wykrycia czegokolwiek poważniejszego niż grypa odeśle cię do placówek państwowych xD

Naprawdę
  • Odpowiedz
Narzekaj na podatki w Polsce, gdzie na JDG jest liniowe 19% i 1500 zł zusu miesięcznie.


@Ignacy_Loyola: i cała ta kasa jest wyrzucona w błoto:
Brak służby zdrowia (jak coś chcesz szybko to prywatnie)
Dziurawe drogi (jak chcesz dobre to plac za autostradę)
Zapewne
  • Odpowiedz
Może dlatego, że płacąc te podatki dostanie coś w zamian, a nie jak tutaj prawie że nic :)


@skolfild: skoro zapłaci ich procentowo więcej a nominalnie pewnie z 4-5 razy więcej to chyba nie dziwne co?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Ignacy_Loyola: też bym wolał płacić wyższe podatki z myślą, że pieniądze idą na sprawne i przyjazne państwo. Póki co kolejnej datki, jałmużny i inne gówna to pieniądze wyrzucone w błoto. Ja raz w życiu skorzyłem ze służby zdrowia, jak miałem wycinany wyrostek i jeszcze #!$%@? bo prawie umarłem. XD

A tak to prywatnie chodzę bo na NFZ nie ma co liczyć, nawet mi się nie chce umawiać na wizyty na
  • Odpowiedz