Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Chcesz zaimponować żonie, dziewczynie, chłopakowi, mężowi, a masz 2 lewe ręce do gotowania?

Ja też XD, ale staram się mimo wszystko dużo próbować. Całą wiedzę czerpie z oglądania #kuchennerewolucje xD

Chciałbym pod tagiem #kaczokigotuje publikować naprawdę proste przepisy, które szybko i bez spiny można samemu zrobić.

Z racji sezonu zaczynam od szparagów. Szparagi są dosyć krótko dostępne i często mi umykały. Gdy jednak zdarzało mi się je jeść bywały twarde i łykowate. Dlatego chciałbym je odczarować.

Przepis na szparagi w szynce parmeńskiej.
Czas przygotowania 20 minut

Składniki:
- Szparagi (8 dla 2 osób)
- Szynka parmeńska w plastrach
- Ser grana padano
- Masło
- 3 ząbki czosnku

Wszystkie składniki dostałem wczoraj w Lidlu. W Biedronce też są.

Sposób przygotowania:
1. Weź szparagi i obetnij im końcówki (tylko nie te kwiatki). Jeśli czujesz, że są twarde i skórka jest gruba obierz ją. Przy kwiatkach skórka jest miękka, tam nie musisz
2. Na patelni rozpuść 1/3 kostki masła. Dodaj czosnek (koniecznie w łupinach, tylko zgnieć go nożem) i szparagi. Ustaw jak najmniejszy ogień i przykryj pokrywką. Duś 10 minut. W połowie czasu obróć szparagi na 2 stronę.
3. Rozgrzej piekarnik. 220 stopni i termoobieg.
4. Weź blachę i połóż na niej papier do pieczenia. Ułóż plasterek lub dwa szynki. Wyciągnij szparagi (4 na porcje) i owiń je szynką.
5. Piecz 5 minut. W międzyczasie zetrzyj ser i dodaj wg uznania.

PS. Tego dania nie solę, bo szynka i ser są dosyć słone.

Dajcie znać czy Wam się podoba. Jeśli tak będę wrzucał więcej :)

#gotujzwykopem #gotowanie
Pobierz
źródło: comment_1620591488W37btVfTQ0KmPuBJqk9E6H.jpg
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kaczoki: jerzu, podam tu równie w #!$%@?ę przepis na proste szparagi..
- pęczek zielonych szparagów
- mango lub pulpa mango
- ser haloumi
- opcjonalnie chilli w proszku

Szparagi gotujemy na parze, mango obieramy i przerabiamy na pulpę, możemy też użyć gotowej pulpy z puszki. Opcjonalnie tu można dodać odrobinę chili do pulpy, by nadać słodkości trochę pikantnego smaku. Mango z chilli świetnie się komponuje. ( ʖ̯