Wpis z mikrobloga

Hej, czytam sobie od dłuższej chwili o farmieniu XCH i w momencie decyzji na zakup 500 ssd + 16TB hdd zostałem wstrzymany z opinią, ze HDD będzie za wolny, a ssd się zużyje całkowicie w 3 tygodnie, wiec lepiej żebym sobie odpuścił taki setup/testowanie. Faktycznie obecny stan sieci jest taki, że mi zaora ssd w 2-3 tygodnie?
#chia #mining
  • 14
@vanot: HDD może byc wolny i nie ma to znaczenia, ssd 2TB mają gwarancję na poziomie TBW 3TB, więc jeden taki zapełni ci 10 dysków. Natomiast problem polega na tym, że nawet jak #!$%@? te 16TB to jest to gówno warte, jakbyś postawił np. z 80 i cyklicznie rozbudowywał to jeszcze ma to ręce i nogi, ale przy obecnym przyroście sieci za tydzień trzeba będzie mieć ze 150TB. Póki co 17
@vanot: Nie jest outdated, przelicz ile czasu potrzebujesz na zapełnienie go, a potem porównaj rozrost sieci, jeśli ten się w końcu trochę zatrzyma to spoko, jak nie to za 2 tygodnie do tego miesiąca będzie potrzebne znacznie więcej TB. I żeby nie było, nie zniechęcam, sam robię, bo uznałem, że nie przegapię drugiego bitcoina (a jak #!$%@? z tego wyjdzie to będę mieć dużo dysków xD).
@Pienio69: Dynamicznie w jednostce dnia czy tygodnia? Jak pierwszy raz sprawdzałem kilka dni temu to wyliczeni były dokładnie takie same... Może odstęp czasowy za mały.
@mamnatopapiery: Ja właśnie siedzę bardziej w krypto niż takim miningu, wiec to dla mnie totalnie coś nowego. Co chwile dostaje sygnały, ze z tymi 16TB to nie warto... I nie wiem czy to ludzie którzy boja się konkurencji czy faktycznie to jest nieopłacalne
@vanot: za kilka dni przeskoczy na 2 miesiące
To przybliżony czas
Miałem 110 plotow, pokazywało miesiąc, po dwóch dniach dwa miesiące, później dorobilem 20 i pokazywało znowu miesiąc a teraz dla 130 mam już dwa miesiące
@vanot: Z kartami graficznymi jest inaczej, #!$%@? i to co #!$%@? to twój zarobek. Tu z kolei wygląda to bardziej jak wykopanie losów na loterię. Potem te losy leżą na dysku i czekają na losowania. No i im ich więcej tym większa szansa, ale tylko szansa. Więc jeśli sieć rośnie jak #!$%@? to trzeba mieć ostrego farta albo masę TB.
@vanot: I tak i nie, bo za tydzień wchodzą już poole, więc w kupie siła, z drugiej strony już teraz jest hpool który w zasadzie zaraz przejmie kontrolę i potem posypią się forki. Mimo wszystko myślę, że warto, za rok będzie się z czego pośmiać, jak już będzie możliwa najlepsza analiza - wsteczna xD