Wpis z mikrobloga

Urodziła mi się wczoraj córka, moje pierwsze dziecko. Uprzedzając komentarze i wklejane copypasty o wychowywaniu córek, wychowam jak swoją ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zobaczenie swojego dziecka po raz pierwszy na świecie to uczucie, którego nie da się opisać. To naprawdę trzeba przeżyć samemu i doświadczyć, żeby zrozumieć. To jak zakochanie się od pierwszego wejrzenia, coś takiego w najlepszym razie przytrafia się kilka razy w życiu. Zatwardziali antynataliści pewnie nie zrozumieją, ale ja sam do pewnego etapu życia (~26-29) byłem lekkim antynatalistą - a moje życie do tego momentu było naprawdę udane - dobra praca, kilka pasji, podróżowanie, kochająca druga połówka.

Zdaję sobie sprawę, że teraz życie zmieni się o 180 stopni i jego rytm w najbliższym czasie wyznaczać pewnie będą na zmianę płacz, pieluchy, mleko, kolki, kołysanki, nocne humory i generalnie mocno odwrócone priorytety. Ale to nic, damy sobie radę, choć pewnie momentami będzie kryzysowo ciężko.

PS Ktoś układający playlistę na porodówce w Gdyni Redłowie miał niezły łeb... Przyjeżdżam o 4.50 na salę, żona po całonocnych skurczach, a w głośniku na sali AC/DC "You shook me all night long". Chwilę posiedzieliśmy, trochę się mała uspokoiła, żona odetchnęła przed kolejną serią i nagle w tle słyszymy "Enjoy the silence" Depeszów... Potem przywieźli noworodka, a z głośników po chwili sączy się cicho falset Blunta "You're beautiful". Jak tu wierzyć w zbiegi okoliczności? :)

#gdynia #chwalesie #dzieci i pierwszy raz... #tatacontent
  • 69
  • Odpowiedz
@Bianconero gratuluję!
Ostatnio też pomyślałam, że miłość do dziecka naprawdę przypomina ten początkowy etap zakochania, gdy są motyle w brzuchu i wszystko jest takie inne i wyjątkowe, ciągle myślisz o tej osobie i gdy nie ma jej obok to nie możesz się doczekać kiedy ją zobaczysz. :)
  • Odpowiedz
@Bianconero Gratulacje :)
Ciężki kawałek chleba przed Tobą oby była spokojną i ładnie śpiącą córeczką
Napisałbym że wyobrażenia początkowe i ideały są później szybko weryfikowane przez młodego członka rodziny :)
( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@Petarda007: Wierzę. Mam trójkę sporo starszego rodzeństwa, mają łącznie sześcioro dzieci w wieku 6-15, więc mniej więcej wiem, jak to wygląda po pewnym czasie... Nie jest łatwo ani idealnie. I wcale nie oczekuję, że tak będzie. Spodziewam się mnóstwa kryzysów i szczerej chęci wyrzucenia córki przez okno, choć ona przecież nie będzie niczemu winna. Wierzę, że przez to przejdziemy. Wszyscy rodzice to przechodzą :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Neko-chan51: Może. A może będzie tylko lepiej? Jestem pewien, że raz będzie gorzej, a raz lepiej, jak w życiu.
Czemu ludzie mają skłonność do generalizacji i przenoszenia swoich doświadczeń na resztę ludzkości?
  • Odpowiedz
To naprawdę trzeba przeżyć samemu i doświadczyć, żeby zrozumieć

Czemu ludzie mają skłonność do generalizacji i przenoszenia swoich doświadczeń na resztę ludzkości?


@Bianconero: ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GordonSzamlej: Stary... Daj już spokój, co? Daj mi się cieszyć moim szczęściem. Jeśli Cię to nie obchodzi, to po prostu się tu nie udzielaj i nie psuj mi samopoczucia.
Nie zamierzam nikomu mówić, jak ma żyć, dopóki ten ktoś nie zaczyna utrudniać życia mi.
  • Odpowiedz