Wpis z mikrobloga

@Adom007:

Jn 20:25 „Powiedzieli mu tedy inni uczniowie: Widzieliśmy Pana. On zaś im rzekł: Jeśli nie ujrzę na rękach jego znaku gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej w bok jego, nie uwierzę.”
@Adom007: także też mnie to bardziej przekonuje, kurde nawet nwm gdzie szukać takich informacji :/ książka by mi się przydała... tak samo nie wiadomo czy Jezus dźwigał krzyż na Golgote czy tylko belke... jak były nogi przybite
@Adom007 nie jestem ekspertem, ale sądzę, że wśród historyków nie ma 100% pewności na ten temat. Są różne możliwości. Np. Giuseppe Ricciotti w książce "Życie Jezusa Chrystusa" sugeruje, że były to dłonie, ale skazaniec miał podpórkę, na której siedział (zdjęcie tego fragmentu załączam). Inni sądzą, że nadgarstki. Jest jeszcze możliwość, że miał przywiązane ręce, a dłonie lub nadgarstki dodatkowo przybite. Polecam Ci tę książkę Ricciottiego, gdyż bardzo dobrze tłumaczy biblijne niuanse i
Pobierz arekrob - @Adom007 nie jestem ekspertem, ale sądzę, że wśród historyków nie ma 100% p...
źródło: comment_1620546700GXFaI9A24xHLdcQGYvQ7gP.jpg