Wpis z mikrobloga

Czy Sztuczna Inteligencja zawładnie światem?
„Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty” prezentuje intrygujące odpowiedzi na pytanie o zagrożenie ze strony sztucznej inteligencji, zaskakująco precyzyjnie przepowiadając obecne rozterki technologiczne już w 2001 roku. Znalezisko: https://www.wykop.pl/link/6095339/czy-sztuczna-inteligencja-zawladnie-swiatem/

#kultura #gry #metalgearsolid #ciekawostki #technologia #sztucznainteligencja
  • 16
Ty ogólnie wiesz jak działa SI, czy jak zwykle wszystkich straszysz, wymyślasz i próbujesz wszystkim wmówić swoją narrację i wizje rzeczywistości?


@dyzmund: te rzeczy są ortogonalne, bez sensu je łączysz alternatywą.
Inna sprawa jest taka, że spłycasz temat, SI to nie tylko rozpoznawanie wzorców, nad uregulowaniem SI zaczyna się już poważnie myśleć, więc to raczej jest twoja krótkowzroczność. To że autor straszy i ma jakąś narrację - no cóż, każdy w
@wioslarz-umyslow: Problem polega na tym, że z tym panem porozmawiać się po prostu nie da. Wież mi- wielu w tym i ja próbowało. Pomimo wielokrotnego wytykania mu merytorycznych błędów, stronniczości a czasem zwykłych przekłamań w jego materiałach, zawsze obstaje przy swoim, a w niektórych przypadkach po prostu stara kreować się na "ofiarę szykan ze strony paskudnego lewactwa"... Co jest w sumie dość śmieszne. Przynajmniej dla mnie xDDDD

Ale z Tobą- czemu
Nikt na to nie pozwoli. A nie mamy w "prawdziwości" szalonych naukowców zdolnych i mających na tyle funduszy, by coś takiego stworzyć


@dyzmund: Moim zdaniem kompletnie się mylisz. Jeśli coś da się zbudować to zostanie to zbudowane. Już teraz jest wiele tematów tak kontrowersyjnych z punktu widzenia „czy to robić”, od urządzeń generujących co2, drukowane narządy, ingerencja w ludzki genom, czy nawet ostatnio łączenie ludzkiego embrionu ze świnią (tutaj tylko skrót
Moim zdaniem kompletnie się mylisz


@wioslarz-umyslow: Nie. I mam nawet dobry przykład- klonowanie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mamy możliwości i technikę, wiedzę oraz zaplecze by klonować ludzi. Przeszkodą nie są możliwości a etyka. Ze sztuczną inteligencją jest i będzie podobnie- pomimo możliwości rozwoju- nie zostanie ona dopuszczona do "samodzielnego myślenia". Problem w AI który ja widzę jest zupełnie inny- pytanie powinno się postawić nie "czy kiedyś SI
Nie. I mam nawet dobry przykład- klonowanie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mamy możliwości i technikę, wiedzę oraz zaplecze by klonować ludzi. Przeszkodą nie są możliwości a etyka.


@dyzmund: Ciekawy przykład. Z jednej strony się zgodzę, z drugiej strony https://www.nationalgeographic.com/science/article/human-pig-hybrid-embryo-chimera-organs-health-science jakoś już nie ma tych moralnych przeszkód, więc według mnie to tylko kwestia kilku lat. Co do AI, w dużej ogólności się zgadzam całkowicie co to takiego poglądu,