Wpis z mikrobloga

Mirki, zastanawiam się, czy potrzebna mi będzie księga wieczysta do mieszkania, które obecnie mam. Załatwiam pewne sprawy u notariusza i dopytywał o tę kwestię.
Tak w skrócie - do czego jest przydatna? Dlaczego warto / nie warto to załatwiać?
#budujzwykopem #pytanie
  • 10
@angela09: wpis w księdze wieczystej to dowód, że jesteś właścicielem mieszkania

ludzie potrafili tracić domy bo nie mieli tam wpisów uporządkowanych, lepiej to załatw i się zainteresuj zanim znajdzie się wnuczek babci z niemiec twierdzący, ze tam mieszkali jego pradziadkowe i to jego
Tak w skrócie - do czego jest przydatna? Dlaczego warto / nie warto to załatwiać?


@angela09: Proste pytanie - na podstawie czego aktualnie twierdzisz, że jesteś właścicielem tego mieszkania?
@angela09: niestety cię zmartwię - wszystko powyższe do podważenia jak znajdzie się cwaniak. Tylko wpis do księgi jest gwarancja bycia właścicielem nieruchomości.W sumie ciekawe czy nikt inny nie jest tam wpisany (np poprzedni właściciel)

Wyprostuj to od razu, i tak prędzej czy później będziesz musiał
@ATAT-2: Co do podważenia? Jaki cwaniak? Przecież mam umowy :/


@angela09: Umowa umową, ale zgodnie z prawem ostatecznie o własności decyduje wpis do księgi wieczystej i to po zakupie trzeba ogarnąć.