Wpis z mikrobloga

@marek22 nie znam się na tym. To jakaś prosta operacja tylko trzeba kupić tą blaszkę z tym białym ( jak to się nazywa )?

Bo nie wiem czy gonić właściciela czy nie czekać tylko jutro Castoramę obskoczyc i YouTube?
@Zarzutkkake ta wkładka widzę że to grosze a wygląda na wkręcane. Tylko żeby mieć prąd do jutra i nie syczalo. Mogę śrubokrętem to drapać czy może kopnąć prąd? (Śrubokręt z gumowym chwytem)
@Mirkomil napisałem już do właściciela, powiedziałem że pucha do wymiany bo to ma często problemy. Bezpieczniki 10A i przy pralce i piekarniku potrafi korki wywalić
@marek22: zobaczymy co spec powie jak przyjdzie. narazie zeskrobałem co mogłem, wsadziłem nowy bezpiecznik, jak coś syczało docisnełem (te wkład kalibrowany trochę ma luzu) i jest okej. Puszka stara, to nawet jak będzie przełącznik zamiast wkładu topikowego to już będzie wygodniej. I przez te przepalenie blaszki częściej takie akcje wychodzą (a już trochę tu mieszkam).

elektryk który ostatnio gniazdko wymieniał mówił żeby dać 16A (oczywiście nie weszło, bo za szerokie), więc
elektryk który ostatnio gniazdko wymieniał mówił żeby dać 16A


@Lewo: obyś nie trafił na tego samego elektryka bo wymiana zabezpieczenia na inną charakterystykę czy większą wartość "tak o" bez przeglądu instalacji i pomiarów nie jest dopuszczalna