Wpis z mikrobloga

Poszukuję pomocy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam starą wkrętarkę Skil 2610388953 i akumulator do niej, który nie trzyma ładunku, stare ogniwa.

Są gotowe pakiety na Allegro czy Aliexpress - https://allegro.pl/oferta/wklad-akumulatora-do-wkretarki-skil-12v-9884883657 - natomiast są całkiem drogie.

Czy dałoby radę zamontować w obudowie od niej jakieś inne ogniwa, które też dałyby mi te 12V? Cztery ogniwa 18650 się nie zmieszczą, ale trzy tak. Może są jakieś inne wymiary?

#diy #elektronika #elektryka #ogniwa #baterie #aliexpress #akumulator #akumulatorki
Colek - Poszukuję pomocy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam starą wkrętarkę Skil 2610388953 i akumula...

źródło: comment_1620310386ByB1VBmy5LK0uZrYuUrCip.jpg

Pobierz
  • 9
@Colek: zmiana na 18650 ma sens o tyle, o ile wsadzisz tam albo 3S 2P (czyli 6 ogniw) wysokoprądowych, albo bardzo-wysoko-prądowe ogniwa (co jest nadal problematyczne), no i oczywiście płytkę BMS + kondensator na wyjściu do filtrowania szpilek (inaczej przepięcia od komutatora silnika potrafią blokować BMS jako przepięcia).
Ja bym pokombinował jak do pudełka wcisnąć poziomo jakoś 6szt, bo na 3 może się okazać że za bardzo spada napięcie pod obciążeniem
Mam starą wkrętarkę Skil 2610388953 i akumulator do niej, który nie trzyma ładunku,


@Colek: stara wkrętarka, stara technologia, akumulatory NiCd. Można oczywiście to ratować, wtykać tam nową elektronikę, nowoczesne akumulatory, tylko zastanów się tak szczerze, po co? Na cholerę ratować złoma, gdzie na koniec się okaże, że wydałeś kasy za równowartość nowej współczesnej wkrętarki, gdzie nawet najtańśze o głowę biją parametrami te stare, a Ty nadal masz działającego, ale wciąż starego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Colek: tak jak mówi przedmówca - pakiet 3 ogniw 35 zł + ładowarka 40 zł + Bms 35 zł = razem jakbyś nie liczył ok. 110 zł. Nie liczę czasu na dłubanie. Czy warto? Za 350 zł masz nową wkrętarkę 12v z 30N
Na cholerę ratować złoma


@Jarek_P:

Za 350 zł masz nową wkrętarkę 12v z 30N


@ruffio:

A za 3-4 lata powtórka z rozrywki i kolejne 350 PLN. Jesteście w tagu DIY, a odradzacie człowiekowi eksperymenty. Chce, niech próbuje- szczególnie, jeżeli obecna ma się całkiem dobrze i jedynym problemem są baterie.
@teh_m: nową, dobrą wkrętarkę, całkowicie wystarczającą do amatorskich zastosowań, a o epokę lepszą od złoma można obecnie kupić za 200zł (np. lidlowy Parkside - chyba wciąż tyle kosztuje?).

A za 3-4 lata powtórka z rozrywki i kolejne 350 PLN.


@teh_m: musiałbyś naprawdę mocno orać taką wkrętarką, by ją w 3-4 lata wykończyć. Jeśli masz takie potrzeby, wkrętarka faktycznie będzie w codziennym użyciu, to wtedy fakt, do lidla idź po bułki,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@teh_m: moje akumulatory są z 2014 i 2015 roku. Trzymają do dziś. Może szału nie ma ale kilkadziesiąt wkrętów zrobi. Nowe mam od 65 do 240 zł w zależności od pojemności. I jeszcze jedna rzecz - miałem taką samą sytuację co OP. Wybrałem nowa wkrętarkę.