Wpis z mikrobloga

#prawo #prawokonsumenckie #prawakonsumenta

Hey, czy jak przestajesz chodzić/płacićz dnia na dzień na Fitness czy Crossfit bez wypowiedzenia to czy potem dostaje się pismo od komornika ?
Tam gdzie byłem zapisany nie chodziłem już od 2 miesięcy bez wypowiadania, i teraz dostałem maila od managera crossfit z wiadomością o uregulowanie 600zł ...
  • 12
@Tukoruzi: nie, najpierw jest sprawa w sądzie, wyrok, potem klauzula wykonalności i na końcu egzekucja komornicza (razem ze wszystkimi z tym związanymi konsekwencjami, w tym kosztami, odsetkami).
@Jade: Właśnie nie wiem czy prawdę mówisz. To o czym mówisz to najgorszy scenariusz. W rzeczywistości myślę, że jest inaczej. Myślisz, że ludziom w prywatnym klubie crossfit będzie się chciało zakładać sprawę w sądzie , że nie mają lepszych rzeczy do roboty ?
@Tukoruzi: taka sprawa jest dość łatwa, jak nikt niczego nie schrzani to wygrana praktycznie w kieszeni. Rób co chcesz tylko potem nie płacz że zamiast 600 zł do zapłaty masz 1000 zł plus dalsze odsetki.
Myślisz, że ludziom w prywatnym klubie crossfit będzie się chciało zakładać sprawę w sądzie , że nie mają lepszych rzeczy do roboty ?


@Tukoruzi:
600 zł tu, 600 zł tam, i tak się zbiera na pensję jednego pracownika ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Karoleer: no i co ja mam ci odpowiedzieć....postawiłeś szach w postaci 'umowa' którego nie przeskoczę bo nie studiowałem prawa...
Teraz zrozum po ludzku - 1 miesięczny okres wypowiedzenia płacienie tj. 300zł pomimo że nie chodzisz na zajęcia ma sens dla tego co rezynguje ? czy nie ma ??
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tukoruzi: ale co ma studiowanie prawa do podpisania umowy xd ? Czyli wg Ciebie umowy, które podpisujesz nie obowiązują Cię, bo albo ich nie czytasz albo nie rozumiesz i uważasz, że są bez sensu? Skoro wbrew postanowieniom umowy przestałeś płacić bez jej wypowiedzenia to masz obowiązek uregulować swój dług, a jak tego nie zrobisz to klub ma prawo (i obu to zrobił) wyjaśnić Ci przed sądem, że umów się dotrzymuje