Wpis z mikrobloga

Czy ja jestem jakiś przewrażliwiony czy pisanie na czacie wśród 30 osób listy nazwisk dzieci, których rodzice nie zapłacili dobrowolnej składki na tzw. "fundusz klasowy" jest parszywe?!

Pomijam kwestię zasadności płacenia lub nie, chodzi mi o to, że najpierw wypadałoby się chyba skontaktować z tymi osobami i zapytać czemu nie zapłaciły. Ja na przykład nie zapłaciłem bo mi to umknęło przy płaceniu paru różnych składek.
#szkola #edukacja #dzieci #szkolnictwo #funduszklasowy #rakcontent #facebook #madki #rozowepaski #logikarozowychpaskow
PanBulibu - Czy ja jestem jakiś przewrażliwiony czy pisanie na czacie wśród 30 osób l...

źródło: comment_16202887704YdZpqzgy7zQRgw9RH3TRh.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@robertx: Nie mam problemu z zapłaceniem tego ale wkurzyło mnie to, że zrobiono ze mnie cwaniaczka przed całą klasą podając nazwisko do wiadomości kilkudziesięciu osób.
  • Odpowiedz
@PanBulibu: no i co z tego? zwykla proba sil, on stosuje delikatna presje, a Wy jezeli nei zaprotestujecie to nic nie zmienicie. Osobiscie chodzilbym dumny z faktu, ze jestem na widelcu i czekalbym tylko na konfrontacje slowna :) ale... jezeli moje dziecko partycypuje w tych przedsiewzieciahc to jednak bym sie dorzucil co by nie rujnowac spolecznosci w przez takie banaly
  • Odpowiedz
ale... jezeli moje dziecko partycypuje w tych przedsiewzieciahc to jednak bym sie dorzucil co by nie rujnowac spolecznosci w przez takie banaly


@geszue: Ale ja nie mam problemu z zapłaceniem tego. W I semestrze zapłaciłem, w II zwyczajnie zapomniałem, wystarczyło napisać do tych czterech osób bezpośrednio a nie wywalać informację na całe forum klasy.
  • Odpowiedz
@PanBulibu: Pieniądze na zakończenie roku szkolnego? Co oni chcą organizować? Przecież to apel i rozdanie świadectw, zresztą nie wolno sie gromadzić bezsensu wiec apel odpada.
W jednej klasie dziecka płaciliśmy po 50 zł za każdym razem gdy była wywiadówka. Skarbnik nigdy z kasy sie nie rozliczał ani nie mówił na co poszły ale jako pierwszy zaklepywał bycie skarbnikiem w tej klasie. Pod koniec roku prezent dla nauczycielki za 300zł był jednak.
  • Odpowiedz
@PanBulibu: samorządy klasowe to patologia sama w sobie.
Deklaruj zerową składkę, nie będziesz miał problemu.
Ja tak zawsze robiłem. Jak było coś potrzebne, to wiedziałem od nauczycieli, bo miałem z nimi kontakt. Papier, flamastry do tablicy, kupowałem kilka paczek i podrzucałem.
Składki „w ciemno” i na jakieś „słodycze na dzień nauczyciela” zawsze miałem w pompce.
Internet ma każdy w kieszeni, ale należy robić składki do skarbca klasowego, żeby zarządzać pieniędzmi, jak
  • Odpowiedz
@PanBulibu: nie widzę problemu w tej wiadomości szczerze powiedziawszy.
Strasznie mnie wpienia jak mi ludzie wiszą hajs, a jak się upomnę to „umknęło mi to” i tak wychodzi że np za pizzę którą jadło 10 osob zapłaci 6-7 xD No strasznie wszyscy zabiegani, zapracowani i ulatuje z głowy, odklikac wiadomość z numerem konta i zapomnieć (°°
Wiesz że była zrzutka, która
  • Odpowiedz
@PanBulibu: Konkrety na co i za ile i rozliczenie po zakupach co do złotówki - bez takiej transparentności nie dałbym ani grosza. Ja byłem skarbnikiem w firmie i zbierałem kasę na różne pożegnania, śluby, bombelkowe itd. i zawsze stosowałem dwie zasady: a) liczenie zebranej forsy przy świadkach i b) wgląd w rachunki dla każdego wpłacającego.

A za upublicznianie, nawet skromnej grupie, imienia i nazwiska z informacją, że 'nie zapłacił' to bym
  • Odpowiedz
@PanBulibu: Jeżeli osoby nie płacą i one (lub ich dzieci w tym przypadku) nie korzystają - to bym się wkurzył. Ale jeżeli korzystając nie płacą - to imho to jest w OBOWIĄZKU takiej osoby pokazać płacącym kto "baluje" za ich kasę.

Zresztą, wystarczyło żeby napisała kto zapłacił :)
A kto nie płaci a korzysta ten burak.
  • Odpowiedz