Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak to obecnie jest z lotami? Nie szczepiłem się, no nie czuje obecnie takiej potrzeby, a w Lipcu planujemy z dziewczyną lecieć do Hiszpanii.

Wczoraj kupiliśmy bilety i jesteśmy nastawieni na test pcr 48h.

Ktoś wie na ile to jest pewnik że tylko test będzie potrzebny? Czy wprowadzą na 100% te paszporty?

#koronawirus #podroze #szczepienia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #609375b65a0849000ad36ceb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: jestem przekonana, ze paszporty cocidowe beda jedynie traktowane jako ulatwienie, a nie jako cos niezbednego. Na pewno kraje zostana tez przy testach. Hiszpania stracila niewyobrazalne kwoty na turystyce, wiec nie pozwoli sobie na takie krzywe akcje
@sajnguri800: spiralę strachu to nakręcają portale, które piszą jakieś bzdury o obowiązkowych paszportach, obowiązkowych szczepieniach czy paszportach wyłącznie dla zaszczepionych. Prawda jest taka, że unijny „paszport” ma dostać każdy zaszczepiony, każdy, kto wykona test (antygenowy lub PCR) i każdy kto w ciągu ostatnich 180 dni miał pozytywny test. Dodatkowo Parlament Europejski naciska, żeby testy były bezpłatne - właśnie po to, żeby osoby niezaszczepione (niezależnie od tego czy nie chcą, czy jeszcze
@LukasIE: W sumie to prawidłowo bo jak sobie robiłem test na potrzeby lotów to
a) każde laboratorium na świecie pisze kwit na według swojego wzoru (bez problemu mogę "wymyśleć" swoje lablaotrium, nikt tego nie zweryfikuje)
b) to zwykły pdf, nie ma problemu z edycją nazwiska.

Więc albo robimy to na poważnie (ujednolicony dokument, jakt ten paszport covidowy), albo nie zawracajmy głowy.
@AnonimoweMirkoWyznania: W tych czasach nic nie jest na pewno. Kraje zmieniają przepisy z dnia na dzień. Musicie wziąć to pod uwagę jako ryzyko, jeśli podróżujecie w czasie pandemii.
Osobiście wydaje mi się, że Hiszpania będzie próbowała sobie odbić straty w turystyce i nie będą zanadto przykręcać śruby z obostrzeniami, ale to naprawdę tylko moja opinia. Jeśli będzie dużo zachorowań, to mogą się ograniczać.