Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 415
#pcmasterrace #zakupyzchin Poprzednim razem pokazałem wam dysk #ssd 120GB za 10zł marki Heoriady - dzisiaj przychodzę z o połowę mniejszą pojemnością i ceną i przedstawiam dysk WEJINTO 60GB za minimalnie ponad 5 polskich złotych w przeliczeniu z dolarów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cena została osiągnięta dostępnym w przeszłości kuponem 8/8.01USD dla nowych kont na #aliexpress

Z racji że ten dysk trafi do starego laptopa babci w którym jest konający dysk twardy od Toshiby 5400rpn - znajdą się tutaj także porównania w czasie bootowania czy testy wykonane programami które znajdę w trakcie aktualizowania tego wpisu. Z tego powodu dodaję też tagi #pustulkowelaptopy #laptop #laptopy

Za chwilę w komentarzu umieszczę jak wygląda w środku, dowiemy się jaka siedzi tam pamięć i kontroler, a potem sprawdzimy czy w ogóle działa. Zapraszam ( ͡ ͜ʖ ͡)

Wołam zainteresowanych z poprzedniego wpisu:

Pobierz XkemotX - #pcmasterrace #zakupyzchin Poprzednim razem pokazałem wam dysk #ssd 120GB z...
źródło: comment_1620213723FhgjyP2FxloLGJdn2M7yy4.jpg
  • 58
@ssailorr @gnt_1
Konkluzja jest taka - widać dużą różnicę między kontrolerem w Weijinto: majfrendowym, kompletnym noname z dysków sprzedawanych na Ali i chińskich, źle tłumaczonych stronkach internetowych

...a kontrolerem z względnie normalnych, budżetowych dysków dostępnych normalnie w Europie jaki posiadał SSD Heoriady, który testowałem dwa tygodnie temu. 120GB tamtej firmy kosztowało mnie z kuponem 20 złotych (poprawka), a 60GB Weijinto kosztowało mnie 5zł. Czy oszczędność była opłacalna, i czy w ogóle dysk
Pobierz XkemotX - @ssailorr @gnt_1
Konkluzja jest taka - widać dużą różnicę między kontroler...
źródło: comment_1620227799scSe1hMfcfJZgx3CMeStUx.jpg
@XkemotX: podpowiedz jak koszty wysyłki z ali?
bo przez cały ten światowy lockdown to się w ogóle przestało opłacać ściągać do pl elektroniki z ali. Chyba że na kontenery.

druga rzecz: sprawdź za miesiąc jak wygląda zużycie (czyli jaki % stanu oraz ilość realokacji komórek). Chyba że we wcześniej kupionym heoriadzie robisz jakieś testy co pewien czas.
@Aerodynamiczny_Lech_Kaczynski: Będę aktualizował czy żyją czy nie, a o ewentualnej śmierci Wykopki dowiedzą się jako drugie - zaraz po mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Dibhala Darmowa wysyłka do paczkomatu.
Heoriady ma się dobrze, absolutnie nic z nim nie robię, bo nie wiem na ile mogę mu ufać - wszystkie ważne rzeczy trzymam na głównym dysku. Jeśli masz pomysł czym mógłbym go zapchać to chętnie to zrobię, będę
Pobierz XkemotX - @AerodynamicznyLechKaczynski: Będę aktualizował czy żyją czy nie, a o ewent...
źródło: comment_162022838056uJMX020qD20Ycb95tNlc.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@XkemotX: Pojemność i wydajność jest ok do użytku domowego ale pytanie ile to wytrzyma gdyż obstawiam, że te flash w środku to odpady produkcyjne bez testów QA albo nawet takie co ich nie przeszły.
Więc albo dostaniesz co działa i będzie długo, coś co działa ale do czasu zapełnienia go do jakiegoś poziomu czy ilości zapisów.
Jest jeszcze opcja, że jak ktoś inny zamówi taki dysk to w ogóle mu nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cecyl: Nie mam, to pierwsze dwa takie zakupy. Jak wrócą kupony będę jeszcze brał dysk za kilka(naście) groszy/złotówkę/dwie złotówki o pojemności 16gb albo 32gb, zależy jak będzie wszystko wówczas stać cenowo.

Zobaczymy jak to będzie, babcia używa laptopa raz czy dwa razy na tydzień - wtedy może taki dysk pożyć, na to liczę.

@m0rgi chodzi o to że raczej nikt tego dysku masowo nie brał z moim kuponem, ta konkretna aukcja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mitchumi: Nope, kość 64gb, zapełniona przed chwilą do 56gb z racji że wrzuciłem tam całkowitego klona systemu. Teraz tylko 32gb bo wyczyściłem go ze śmieci.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@XkemotX: Co to zmienia odnośnie tego co tu pisałem?
Dane na tym dysku są w dosłownym randomie i wrzucanie tego jako jedyny dysk na system może się skończyć tym, że stracisz wszystkie te dane i kompa już nie uruchomisz bo będzie błąd system not found.
Write" jest natomiast na poziomie HDD - nie jest to w żadnym stopniu upgrade jeśli chodzi o zapis plików.


@XkemotX: otóż jest, bo żaden HDD nie zrobi kilkunastu MB/s przy 4k