Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 415
#pcmasterrace #zakupyzchin Poprzednim razem pokazałem wam dysk #ssd 120GB za 10zł marki Heoriady - dzisiaj przychodzę z o połowę mniejszą pojemnością i ceną i przedstawiam dysk WEJINTO 60GB za minimalnie ponad 5 polskich złotych w przeliczeniu z dolarów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cena została osiągnięta dostępnym w przeszłości kuponem 8/8.01USD dla nowych kont na #aliexpress

Z racji że ten dysk trafi do starego laptopa babci w którym jest konający dysk twardy od Toshiby 5400rpn - znajdą się tutaj także porównania w czasie bootowania czy testy wykonane programami które znajdę w trakcie aktualizowania tego wpisu. Z tego powodu dodaję też tagi #pustulkowelaptopy #laptop #laptopy

Za chwilę w komentarzu umieszczę jak wygląda w środku, dowiemy się jaka siedzi tam pamięć i kontroler, a potem sprawdzimy czy w ogóle działa. Zapraszam ( ͡ ͜ʖ ͡)

Wołam zainteresowanych z poprzedniego wpisu:

XkemotX - #pcmasterrace #zakupyzchin Poprzednim razem pokazałem wam dysk #ssd 120GB z...

źródło: comment_1620213723FhgjyP2FxloLGJdn2M7yy4.jpg

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
@XkemotX: ale wiesz, można to użyć do jakiegoś minipc lub pfsense gdzie nie potrzeba wydajności. Właśnie ja mam na msata 256GB chyba w 2019 roku na 11.11 kupiony i śmiga pięknie, nie pamiętam model. Teraz bez kuponu są takie ceny? Bo bym właśnie do takiego pfsense sobie wziął 16GB :)
  • Odpowiedz
@XkemotX: ja ostatnio do kompa z i3 4 generacji wsadziłem też nvme. Odpala z niego windows mimo braku wsparcia dla nvme na tej platformie bo ssdk ma własny BIOS i nie potrzebuje sterownika nvme w biosie płyty głównej ( ͡° ͜ʖ ͡°) fuks bo nieliczne SSD nvme maja własny program rozruchowy

Co prawda działa tylko na pciexpress 2.0 a nie 3 ale i tak jest aż nadto
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@XkemotX: się troszkę podczepię; wczoraj przyszedł do mnie dysk ssd 120gb marki xraydisk ;d działa, jutro mogę wrzucić testy jeśli ktoś się zastanawia nad kupnem ;d
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@apic123: Najlepiej zakupić sobie dysk m.2. z demontażu, jak często latają ~128gb za ~40-60zł od Moreli czy innych X-komów i OleOle
za pozostałą kasę kupić dobrą obudowę na taki dysk z portem usb 3.1, jest ich trochę na Ali. Wówczas dostajesz spoko dysk w dobrej cenie z jakąś gwarancją no i rękojmią w Polsce, a przez obidowę możesz go ze sobą nosić gdzie chcesz, a zapieprza jak ta lala.

Jak szukasz
  • Odpowiedz