Wpis z mikrobloga

Stfliera z warsaw shore podobnie jak Wersow przytaczali do tematu z ambicjami. Ja j---e, serio to chyba bedzie najwiekszy % niezdanych matur w historii xd Wersow nie odmawiam ambicji i tego, ze dziala ale nie uwazam tez zeby przytaczanie hot16 na maturze to bylo cos normalnego, a pisanie o Stiflerze, ktory jest czolowym przedstawicielem patusiarstwa i ekshibicjonizmu to juz calkowite przegiecie.
#friz
corryand - Stfliera z warsaw shore podobnie jak Wersow przytaczali do tematu z ambicj...

źródło: comment_1620156318WbRQBrDzCEu0aMolqmGBb9.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@corryand: na jakiej podstawie twierdzisz, że Ci ludzie nie zdadzą matury? Odnieśli się do jakiegokolwiek "dzieła" i tyle, jakość tego "dzieła" nie ma tutaj znaczenia. A swoją drogą to uważam, że lepiej odnosić się do WERSOW czy Stiflera niż od jakiś Dziadów czy innego Pana Tadeusza, bo jestem niemal pewny, że połowa ludzi ciśnie na streszczeniach
  • Odpowiedz
@zurad: no niestety, ale za czasów kiedy chodziłam do liceum, to jednak sprawdzający zwracali uwagę na "dzieła" do jakich się odnoszono. Na pewno maksa nie dostanie ktoś kto odniósł się do hot16 jakiejś jutuberki, czy książki patusa. Ale co ja tam wiem, stara jestem.
  • Odpowiedz
@koko279: @Mikstolar: na Maturze? Skąd niby to wiecie? Chodziliście oglądać swoje prace do OKE? Bo to, że jakiś nauczyciel na lekcji polskiego tak oceniał to zupełnie inna kwestia.
Mi bardziej chodziło o wyjście z sytuacji, niektórym po prostu łatwiej do jakiejś piosenki niż do jakiejś książki, tyle..
  • Odpowiedz
@zurad: no nie wiem, wydaje mi się, że skoro nauczyciel, chcąc jak najlepiej przygotować uczniów do matury przekazuje im wszystko, tak aby poszło im to jak najlepiej (tak wiem, są wyjątki nauczycieli, którzy mają w------e), dlatego mówi, że może zamiast jakiejś piosenki czy coś lepiej byłoby odnieść się do czegoś bardziej ambitnego.
  • Odpowiedz
@corryand: tak swoją drogą to wielu artystów o których dziś się uczymy czy to poeci, malarze etc to byli w swoich czasach swoistymi patusiarzami, nie obce im były n-------i, a-----l czy też panny lekkich obyczajów.
  • Odpowiedz
@koko279: w sensie ja rozumiem, że "bardziej ambitnie" jest wykorzystać właśnie takiego Pana Tadeusza czy Dziady, ale no nadal nie rozumiem, na jakiej podstawie twierdzisz/twierdzicie, że wykorzystanie WERSOW itd może nie dać max pkt XD. Jak dobrze to uargumentujesz i odpowiednio wykorzystasz swój przykład to rzecz do której się odnosisz ma najmniejsze znaczenie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@se_mallo: po części zgoda, choć Mickiewicza za życia też nie szanowano, nie wiesz co będzie za 10lat czy dalej, to samo mojej mamie o The Beatles mówiła moja babcia dla przykładu, że zło, że beznadziejna muzyka itd po prostu następuje zmiana pokoleń i postrzegania świata.
  • Odpowiedz
@koko279: Możesz powołać się na dowolny utwór kultury więc jak ktoś powołuje się na pastę o papaju to powinien być tak samo równie oceniany co przytaczający Lalkę Prusa
  • Odpowiedz
@Artrix @tabarok @zurad Serio, nawet przemawiają do mnie Wasze argumenty, o tym, że tekst kultury, że można coś mniej ambitnego, że Beatelsi też kiedyś byli postrzegani źle, ale no błagam Was, jutuberka, która co by nie mówić - wybiła się na związku z chłopakiem, który wskakiwał do basenu z kulkami i patus latający z gołym siusiakiem w telewizji mają być dobrymi przykładami w rozprawce maturalnej? Poza tym na maturach
  • Odpowiedz
poza tym jest to egzamin dojrzałości i lepiej chyba pokazać, że będąc "dorosłym", przeczytało się coś więcej niż książkę Stiflera xd
  • Odpowiedz