Wpis z mikrobloga

Na kanale DF pojawiła się analiza dema Resident Evil Village, więc wrzucam wam TL;DW ( ͡° ͜ʖ ͡°)

XSX i PS5 mają identyczną jakość obrazu w obu trybach
XSX i PS5 trzymają niemal stałe 60 fps bez RT
Przy włączonym RT XSX ma drobną przewagę w fps (9-10% cytując z filmiku) nad PS5 (przewaga max 3-5 klatek)
XSS z RT waha się między 37 a 45 fps
XSS bez RT trzyma 60 fps dość stabilnie

Myślicie, że pojedynczy glitch w matrixie czy może devkity w końcu dojechały? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#xbox #xboxseriess #xboxseriesx #ps5 #residentevil
  • 23
@szybkaszyba: Sony od czasów PS3 chyba boi się przekombinować sprzętowo. PS4 Pro był słabszy od One X, PS5 jest słabszy od Series X, nie jest to gigantyczna różnica ale są w tyle przy multiplatformowych tytułach. Plejka ma też problem z obsługą kodeków multimedialnych (taki PLEX choćby).
@L3gion: celowo pomijając modele bazowe bo by się teza nie zgadzala. Sony miało mocniejszą konsole przez kilka lat dopóki Microsoft nie mając wyjścia musiał zrobić mocniejszego xboxa bo przegrywał generację z konkurencją.
@pmub: Nie pisałem tego specjalnie "aby teza się zgadzała". Po wydajności jaką prezentował w swoim czasie PS3, Sony mógł wpaść na coś lepszego niż finalne PS4. W kwestii 8 gen to jestem centrystą bo uważam że wszyscy członkowie ją #!$%@? i że bardzo szybko (+ brzydko) się zestarzała.

Microsoft: Przegrywał bo marketing XONE był tragiczny / żenujący / odrzucający, a sam sprzęt był nie dość że brzydki to jeszcze nakierowany na
@L3gion: mi się podobała ta generacja, dużo fajnych gier miała, wiedzmin 3, next genowe gta 5, god of war 2018, Gears 5, Detroit.
Co do sprzętu myślę że Sony nie musiało się starać bo wygrywali w cuglach, to Microsoft musiał i nadal musi gonić króliczka.
Jest jeszcze zaleta tego że konsole nie były zbyt mocne, przede wszystkim cena (niska) ale też zastopowala wzrost wymagań na pc, ludzie którzy kupili coś pokroju
@pmub: Grami wiadomo ale te gry wyszły by z 8 gen jak i bez niej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla mnie nie była fajna bo tam gdzie wygrywa jedna firma tam tracimy my wszyscy. Lubię śledzić "pojedynki gigantów": PS1 vs świat, PS2 vs Gamecube, PS3 vs X360 vs cudak Wii który to ostatecznie wygrał btw. A nie Sony bije resztę i patrzy czy odpowiednio puchnie xD