Wpis z mikrobloga

Redmi 8 - karta Play.

Od jakiegoś czasu (miesiąc, może dwa, nie wiem dokładnie bo mało korzystam) mam sytuację, że nie można się do mnie dodzwonić ani wysłać sms. Przeciętnie zasięg na 1-3 kreski, czasem na full, mimo tego brak dostępu. Zadziała dopiero kiedy włączę na chwilę tryb samolotowy.
Dziś np. dostałem sms z wczoraj po tym, jak tryb samolotowy wrzuciłem, żeby "odetkać" Aero2.
Właśnie, Aero2 też coś trapi, ale to już od dłuższego czasu. Sporadycznie korzystam, i kiedy włączę apkę asystenta, to mieli w nieskończoność i nie da się wpisać captcha. Dopiero potraktowanie trybem samolotowym odmula.

Coś nie tak ze slotami SIM, telefonem czy może żywotność kart się kończy? To ostatnie pytam, bo tę samą kartę Play używam (z cyklicznymi fizycznymi docinkami z klasycznej na micro) od 2006 roku. Aero (też z docinkami) jakoś od 2014/15

#xiaomi #play #gsm #redmi #aero2
  • 6
@Matpiotr: miałem nie odpisywać, ale jednak... nikt mi telefonu na kilka dni raczej nie pożyczy, a nie wiem po jakim czasie przestaję być osiągalny. Może po kilku godzinach, a może po 3 dniach? Dlatego pytam, czy ktoś miał coś podobnego.