Wpis z mikrobloga

@Igoruss: a może należałoby zacząć od poprawienia infrastruktury drogowej? Nie zawsze jest tak,że uda się zauważyć,że auto z którym jedziesz na równo zaczyna hamować,bo puszcza pieszych. Z tego co widziałem to z tego skrzyżowania w Krakowie jest sporo nagrań, że są wypadki/ mandaty. Kierowcy jeżdżą jak jeżdżą,ale skoro problem jest ciągle to należałoby podnieść przejście dla pieszych/zrobić światła albo co tam się jeszcze da. No ale to jest Polska i lepiej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@razorn3: Po części masz rację ale więcej przejść z światłami to większe uśpienie kierowców na takie zwykłe zebry. Do tego dochodzi ten poprawne nauczanie a raczej jego brak. Wstyd się przyznać ale sam o zakazie wyprzedzania dowiedziałem się kilka miesięcy po zdaniu prawa jazdy, właśnie dzięki programowi jedz bezpiecznie. Zdawałem w małym mieście i ani razu na kursie nie było nawet słowa o tym, a to przecież najbardziej niebezpieczny i zabójczy
@errorek95

mimo że miniaturka nic nie zdradza to wiedziałem, że to będzie właśnie to ( ͡° ʖ̯ ͡°)


Wszystko zdradza. To kadr ze starego intra "Jedź bezpiecznie" TVP3, skąd pochodzi ten urywek.

You are fake news.
@ArchDelux: Faktycznie wiedziałem, że to będzie "jedź bezpiecznie" bo skojarzyłem to intro, konkretnego fragmentu nie mogłem znać ale byłem prawie pewny, że będzie właśnie ten i się nie pomyliłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Nie zawsze jest tak,że uda się zauważyć,że auto z którym jedziesz na równo zaczyna hamować,bo puszcza pieszych.


@razorn3: co to ma do rzeczy, ze inny puszcza? To jakby tego innego by nie bylo to bys nie puscil pieszego? XD
@AgentGRU: Pewnie chodzi mu o to, że auto po prawej zasłania pieszych z jego perspektywy, ale sprawa jest prosta - nie wyprzedzasz przed przejściem, jak obok zwalnia to i ty, i tyle. Najlepiej właśnie nie jechać na równi tylko o długość auta z tyłu i obserwować.
@razorn3: podnieść to należałoby, ale cennik za mandaty przede wszystkim. pasy są duże i białe, należy je zauważyć i dostosować do nich swoją jazdę. poza tym napisałeś swój komentarz tak, jak gdyby zakaz wyprzedzania na przejściu obowiązywał tylko wtedy kiedy są na nim piesi, a to nieprawda.
@Igoruss: bzdura i próba wybielania sierot za kółkiem, jeżdżę od 12 lat, również zawodowo i nigdy nie miałem problemu, jak ten na filmie, więc dlaczego inni mają? Nie ma co zganiać odpowiedzialności za infrastrukturę, tylko to zwykły problem kiepskich kierowców. Sam ten dziad z filmu nie wiedział za co w ogóle go zatrzymują. Fakty są takie, że w Polsce łamane są nagminnie przepisy drogowe, prędkość, wymuszanie, ogólne chamstwo i brawura to