Wpis z mikrobloga

Siema. Dostałem po wujku chatę w stanie opłakanym, na której znajduje się takie oto coś. Napisane jest na tym ZNAK WYSOKOŚCI i numer (serii?) AA 0001. Sąsiad mi powiedział że to jest jakiś znacznik geodezyjny i że mogę sobie narobić problemów jeżeli go usunę. Trochę mi się nie chce wierzyć w jego słowa, no ale w Polsce wszystko jest możliwe, więc byłbym wdzięczny za podpowiedź. Dodam osobne zdjęcie z lokacją na budynku. Z góry dzięki za jakiekolwiek wskazówki.

#geodezja #pytanie
Darkside-Hardcore - Siema. Dostałem po wujku chatę w stanie opłakanym, na której znaj...

źródło: comment_1620036315xWBnAB4E4agNexLcv4OT2F.jpg

Pobierz
  • 16
@Darkside-Hardcore: Nie znam procedury likwidacji takiego znaku, pewnie trzeba by pytać w starostwie w wydziale geodezji lub urzedu miasta (w zaleznosci gdzie jest geodezja prowadzona). Aczkolwiek nie slyszalem tez o nikim kto by byl ukarany z powodu np ocieplenia domu i zakrycia znaku geodezyjnego styropianem.
@ondraszek: W praktyce to oczywiste na 99.99%. W sumie trochę trudno się dziwić, bo jak ktoś będzie chciał badać stare operaty by np. odtworzyć czy wyrównać pomiary to bez takich punktów będzie ciężko. Niestety, ale znaki geodezyjne dla kogoś z zewnątrz to jakby nie patrzeć są obciążeniem.