Wpis z mikrobloga

VIVA Polska, kiedyś to było

Najlepszy kanał muzyczny w Polsce wszechczasów, znany i lubiany w każdym Polskim domu.
Każdy mogl znaleźć coś dla siebie, od disco polo, po ciężkie brzmienia gitar.
Nie wiem czemu, ale zawsze lubiłem piątki, to był dzień w którym człowiek siadał, odcinał się od wszystkiego i po prostu delektował się muzyką, która w tamtych czasach była po prostu na wyższym poziomie niz obecnie.
Najnowsze klipy, listy przebojów, wywiady, wszystko tu bylo na czas, ba, nawet śmiem twierdzić, że VIVA niektóre utwory miała nienzacznie wczesniej niż niejedna stacja radiowa poprzez charakterystyczny znaczek w prawym górnym rogu ekrany który brzmiał " Tylko na ---> VIVA"
Takie bandy jak Paktofonika, Peja, WWO i inne były tam na porządku dziennym i raczej nikt się nie przejmował cenzurą, gdzie w dzisiejszych czasach jest to nie do pomyślenia.
Niestety, tamte czasy już nie wrócą, ta muzyka a przedewszystkim kanał muzyczny także, wiec kto znał, lubiał i sluchał VIVY w czasach jej świetności wie o czym mówię ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nostalgia #viva #muzyka #gimbynieznajo
  • 17
@Hndsm oglądałem Vive Polska praktycznie od 2003 do 2011 jakoś. Był to zajebisty kanał, tyle segmentów tematycznych z różnymi dziennikarzami, których łatwo było polubić. Po przyjściu ze szkoły mogłem oglądać ten kanał do wieczora i nigdy się nie nudziłem. Bezele, wywiady z artystami, relacje z klubów, sondy uliczne, O co kaman, Viva Personality, nawet był program o kinie i filmach. Viva Komet, interakcja z widzami.
@Hndsm: @goodguy: Na poczatku jeszcze (dostepnosci w Polsce) czyli rok 2000? Leciala Viva niemiecka, ktora ogladalem mimo braku znajomosci jezyka rowniez po szkole i zgadzam sie, ze puszczali utwory ktorych radia nie mialy.

Zawsze bylem pod wrazeniem gdy lecialo Club Rotation i pokazywali kluby w srodku - to bylo jak ogladanie innego swiata i jeszcze ta kosmiczna muzyka. Dzieki Vivie polubilem elektronike.

Gdy uruchomiona polska stacje - bardzo lubilem Rap
@Hndsm i przede wszystkim, nie leciało tam w kółko 15 tych samych piosenek. Pamiętam, że na "out of touch - Uniting Nations" to się pol dnia czasem czekało, ale warto było ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Teraz to te eski itp. To są cały czas te same nuty, 0 jakiegos skakania po hitach sprzed lat. Nawet nie warto tego na imprezie w tle włączyć, bo nudzi w moment.
@Hndsm i tak dla mnie Viva Zwei to było to. Pół swojego muzycznego spektrum pochodzi właśnie z tej stacji. To tam poznałem takie kapele jak Sick Of It All czy Computer Jockeys. Pamiętam też jak leciał tam nocami Berlin House czy 2Step. Można byłoby się rozpływać nad tym trochę. Dzisiaj taka bardzo skromna namiastką jest Ontv.