Wpis z mikrobloga

Sprawa jest taka ze ostatnio padł mi ze starości laptop na którym od czasu do czasu w coś grałem. Dodatkowo w nadmiarze wolnego czasu zacząłem rozmyślać nad wyborem czy znaleźć sobie jakąś różową ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy kupić sobie konsole do grania za ktorymi zawsze nie przepadałem.

Wybór padł na to drugie xD i tutaj mam pytanie bo z konsolami nigdy w życiu nie miałem a jedynie kilka razy miałem okazje pograć na PS3 w latach swojej świetlnosci.

Nie chce wydawać zbyt dużo pieniędzy bo wiem ze same gry dużo kosztują a na piratach nie warto w związku z tym w co teraz warto inwestować? Chodzi mi o nowki egzemplarze, nie używane. Lepiej PS czy Xboxa? Jaki model warto kupić by wystarczył chociaż na dwa lata?


#xbox #playstation #konsole #gaming #gry #esport #heheszki #niebieskiepaski
  • 25
@FeyNiX: Wszystko zależy od ciebie i tego w co grasz. Popatrz na exclusiwy które wychodzą na PS(np.Granturismo), a te na XBOX(np.Forza) i wybierz samo co Ci lepiej pasuje. Ja sam ze względu na GamePass brałbym Xboxa
@FeyNiX Xbox to usługa, w której płacisz 50 złotych za grę i możesz grać w to, co tam jest - coś jak Netflix. Masz tam ponad 300 gier, w tym ponad 50 tytułów AAA, gry od Microsoftu i Bethesdy na premierę
Xbox Series S to najtańsza konsola nowej generacji - idealna do Game Passa no i oczywiście idziesz trochę na kompromisy, ale to wciąż kawał dobrego sprzętu do taniego grania
@FeyNiX: da się, game passa wykupujesz na swoje konto Microsoft. Grać możesz na dowolnej konsoli (Series X jest wydajniejszy od Series S, także kwestia jaki masz TV), a także niedługo w chmurze na PC i np. telefonie/tablecie z Androidem (być może również i na iOS, ale tego nie wiem) ;)
@FeyNiX: Jak chcesz zrobić użytek z tv 4k to bardziej pasuje xbox series x - to ta mocniejsza maszynka celująca w 4k. Jak chcesz tanio to jest tańszy model series s tylko, że tam gry chodzą zazwyczaj w full hd.
  • 0
@Thundercock: @sernik92: szczerze mówiąc to konsolami w ogóle się nie interesuje i myślałem ze są dwa razy droższe niż obecnie, tak samo myślałem ze Xbox One to ta najnowsza co niedawno wyszła ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jednak na Series X się zdecyduje bo parametrami bardzo dobrze wypada a z doświadczenia wiem ze jak kupuje się tańsza wersje to za pół roku do roku będzie to odczuwalne
@FeyNiX tv ma 60Hz, więc nie wykorzysta w pełni Xboxa - do tego potrzeba HDMI 2.1 z 120 Hz, ale jak najbardziej nadaje się do grania i lepiej mieć Series X, bo S na ten tv to za mało xd
  • 1
@Angmac: Z telewizorem nie chciałem przeginać bo i tak netflix i YouTube nie daje zbytnio możliwości nie wspomnę o dekoderze z Polsatu :D ja zreszta jestem przyzwyczajony do 50hz wiec i tak różnicy aż takiej nie dostrzegam.

Swoją droga udało mi się kupić nówkę X za równe £560. Ceny są bardzo zróżnicowane a i tak zazwyczaj nie ma na stanie. 560 łącznie w wysyłka i będzie u mnie w środę bo