Wpis z mikrobloga

@Zebrzysta_Zebra: Z silnika 2.0d (184 lub 190KM) robisz 220-230KM. Awaryjność jest minimalna POD WARUNKIEM, że tak jak w przypadku silnika każdej innej firmy: nie pałujesz go na zimnym silniku i wymieniasz olej co 10k-12k km. Jasne, że znajdzie się sporo osób w internecie mówiąca, że BMW zaczyna się od 3.0 ale to jest minimum 20% do ceny. Mam 2.0d i po chipie jestem bardzo zadowolony.
  • Odpowiedz
widziałeś ten wykres z hamowni? Z diesla 2.0 wyciągniesz 40-50 KM. Z tej benzyny ponad 90 KM i 190 Nm więcej.


@hyperlink Nie nasz zielonego pojęcia o temacie, ale wysuwasz takie wnioski, bo obejrzałeś jeden odcinek Kiviego XD

Z tego silnika (N20) na normalnej, bezpiecznej mapie osiągniesz ~ 220 KM. Kivi tutaj zrobił absolutnego maxa, którego normalnie się nie robi (najwidoczniej klient tak chciał).

Reasumując: przy uturbionej benzynie 184 samą mapą uzyskamy
  • Odpowiedz
@XIONC_CI_MORDE_LIZAL to wykres z mojego silnika. W tym przypadku odnosiłem się do 2 litrowych, uturbionych benzyn BMW. Fakt, że tutaj programem zostało zrobione na granicy, ale wynika to z tego, że intercooler już nie wyrabia. Wymiana intercoolera to kolejne 20 KM. Chcąc wyciągnąć jeszcze więcej trzeba już robić Stage 2 polegający na wymianie tłoków i pierścieni z wersji 328i. Po zmianie intercoolera i komponentów, a tym samym kompresji można wyciągnąć ok 350
  • Odpowiedz
@kucober: jakbym brał to szukałbym poleasingowe, ostatnio widziałem u dealera fajną f31 z 320d w automacie 2017 rocznik i 100k przebiegu za 70k. Jakby trafić na fajną sztukę to można ją fajnie porobić, bo ostatnio zaczęły mi się podobać bmw w turasie
  • Odpowiedz
@Zebrzysta_Zebra: też kupiłem z przebiegiem 70k. Jak to mówią największym problemem w BMW jest ich poprzedni właściciel. Wolałem mniejszy przebieg ze znaną historią tak żeby później już samemu dbać i wymieniać olej jak bozia przykazała. 20d z 2017 w f31 po chipie będzie naprawdę fajnie jeździć. Sprawdź na FB profil Mobile Coders. Robią w całej Polsce głównie BMW. Ja na Śląsku robiłem w We Bimmer - BMW Coding Silesia.
  • Odpowiedz