Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do znających rynek nieruchomości w #warszawa. Przyglądam się intensywnie inwestycji dewelopera Victoria Dom, Osiedle Krzewna. Budowa ma ruszać w tym roku, więc ceny są teraz atrakcyjne. Zainteresował mnie lokal nr 17 który dla mnie ma fajne ułożenie względem stron świata i jest na ostatnim piętrze 3/3 (nie chcę mieć sąsiadów nad głową). Dowiedziałem się, że planują kolejne etapy (schemat na niebiesko w komentarzu, na czerwono pierwszy etap). Mieszkanie które mnie interesuje będzie wiec z oknami na ul. Swojską i Klukowską w drugiej linii zabudowy, o ile coś powstanie w pierwszej przez znajdujący się tam ciepłociąg który trochę szpeci okolicę.
Czy to dobre miejsce do zamieszkania? Będąc tam w ciągu dnia roboczego zauważyłem spory ruch ul. Swojską i trochę się obawiam hałasu. Victoria Dom jest raczej na tyle dużym deweloperem, że nie boję się ich upadku kupując teraz dziurę w ziemi. Bardziej chodzi mi o okolicę, czy uważacie że będzie rozwojowa i warto zostawiać tam worek pieniędzy? Mieszkanie kupuję dla siebie i nie traktuję go jako inwestycji.
Co sądzicie o mieszkaniu od tej strony bloku, na ostatnim piętrze? Na mieszkanie oczywiście brałbym kredyt więc szukam wszelkich plusów i minusów skoro mam się zadłużać na tak duże pieniądze.

#nieruchomosci #deweloperka #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #budownictwo
Memphis2014 - Mam pytanie do znających rynek nieruchomości w #Warszawa. Przyglądam si...

źródło: comment_1619975018gy4hFpsjAys0P2e3XJ5tXI.jpg

Pobierz
  • 18
@Memphis2014: Swojska korkuje się rano bo ludzie z Ząbek i okolic skracają tamtędy drogę do centrum. Na plus bliskość całego osiedla wilno gdzie masz trochę sklepów, restauracji itp, na minus bliskość magazynów i starych domów.
@Memphis2014 te dwa pokoje to straszne klitki. Ledwo co tam zmiescisz. Jaka wysokosc?,
Dowalili wielki balkon z sypialni. Troche bez sensu.
Salon z kuchnia tez maleńkie. Bez tego pokoju ma to sens a tak? Zero przestrzeni.

Ja na 72m mam 2 pokoje. Salon z kuchnia i dwa kible.

Jeszcze kuchnia daleko od okna czyli caly czas bedziesz tam swiatko swiecic.

Jak dla mnie słaby uklad. Na tylu metrach za duzo wsadzili.
Fajny układ przy tym metrażu. Pokoje 9m to nie dużo, ale w starych blokach wcale na więcej nie można było liczyć. Poza tym okna pd-wsch. na plus. Druga łazienka do przerobienia na garderobę. Szkoda, że nie ma okna w kuchni.
@Badyl69: skasowałeś słup konstrukcyjny w kuchni
@Memphis2014: rozważałem zakup mieszkania na osiedlu Wilno ale doszedłem do wniosku, że jest to słaba okolica. W przyszłości możesz spodziewać się nowej linii tramwajowej, o której trąbią już od kilku lat - tramwaj do Ząbek. Nie wiem jakie ma ceny VD ale jak chcesz kupować w po tamtej stronie Wisły to rozważ Ząbki, 1,5km dalej, ceny dużo niższe i lepszy dojazd samochodem do Warszawy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Memphis2014:

To mega słaba okolica, mimo że nie tak daleko od centrum.
1. Swojska się korkuje i będzie tylko gorzej,bo na rogu Swojskiej i Bardowskiego buduje się duże centrum dystrybucyjne, więc przybędzie tirów i busów. Przy rzecznej tej będą nowe magazyny i wygląda na to, że ten rejon będzie rósł w magazyny.
2. Swojską jeżdżą Ząbki, które też się rozbudowują.
3. Do PKP Wilno masz kawałek, a to jedyny sensowny zbiórkom,
@Badyl69: akurat wysokości dokładnie nie pamiętam, ale chyba 2,8m. Balkon ten w sypialni mi się akurat podoba, ale fakt, że salon jest mały i przynajmniej w początkowej fazie na pewno bym nie robił tego małego pokoju żeby mieć większy salon
@Memphis2014 salon to podstawa. To w nim i w kuchni spedzasz czas bedac w domu. Ja zmienilem tak uklad aby salon mial najwiecej przestrzeni. Nie mam tez mebli trwale zwiazanych ze sciana (nie licze półek na wysokosci 1.6.) a oswietlenie mam na szyno przewodzie. Dzieki temu zaleznie od pitrzeb stol i narożnik moge w czterech miejscach ustawic. Uważam to za mega atut. Jest impreza przestawiam pod ścianę. Jest zima stoi pod oknem.
@marian1881: Dzięki za informacje. Faktycznie, nie zauważyłem tego magazynu. I cały misterny plan ...
Już widziałem tam spory ruch, a faktycznie będzie pewnie jeszcze gorzej.
Co do DW 634 to chyba ma być robiony jakiś wiadukt nad torami w ciągu ulicy Łodygowej, więc tutaj chyba będzie bezpiecznie. Ale ten tramwaj i jakieś wstępne koncepcje jego przebiegu rzeczywiście mogą być w przyszłości uciążliwe jeżeli zostanie poprowadzony ulicą Swojską.
Victoria Dom jest raczej na tyle dużym deweloperem, że nie boję się ich upadku kupując teraz dziurę w ziemi.


@Memphis2014: to niczego nie zmienia, byli już tacy co mięli pozycję na rynku i upadli.

Czy to dobre miejsce do zamieszkania?


@Memphis2014: jak dla mnie słabe- tereny przemysłowe, słabe skomunikowanie ogromne osiedle z niewielkimi dróżkami dojazdowymi.