Wpis z mikrobloga

@masz_fajne_donice:
Antynatalizm to przypisywanie negatywnej wartości narodzinom i prokreacji. I tyle, nie ma świętej księgi prawdziwego antynatalisty która by określała kto jest bardziej tru. Przyczyna takiego stanowiska jest nieistotna - owszem, najczęściej są to te smęty o cierpieniu, ale nie przepadanie za dziećmi też według mnie by przeszło.
Analogicznie, by to bardziej zobrazować, jest z ateizmem - wielu ludzi twierdzi że prawdziwy ateista jest racjonalistą bazującym na nauce, a wcale tak
@juma777: Tylko antynatalizm w przypadku tego mema nie ma sensu na co chyba już się zgodzisz?
Bo jeżeli ktoś nie lubi dzieci, to nie przejmowałby się zbytnio, że powoduje ich cierpienie. A więc to nie byłaby główna przyczyna jego niechęci do posiadania dzieci. Kierowanie się niechęcią do dzieci i niechęcią do powodowania cierpienia u dzieci stoją w sporej sprzeczności. Więc o ile się zgodzę, że można być antynatalistą to nie będzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@juma777: lol, jak widać nie rozumiesz czym jest #antynatalizm...

Swoją drogą niechęć do posiadania dzieci to nic złego, sam ich nie chciałem przez ponad 30 lat swojego życia, odwidzialo mi się dopiero 2 lata temu. No i cyk, od razu dwojeczka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jednak rozumiem ludzi, którzy sa szczęśliwi przez całe życie bez dzieci, mało tego - wcale nie uważam, że moje życie zmieniło