Wpis z mikrobloga

Mam zamiar kupić konsolę i grę minecraft. Jestem w tym kompletnie zielona... Doradźcie.
Gdzie kupić Minecraft tak aby działał i na PC i na konsoli? Tak apropo Xbox czy Playstation?
Chodzi też o to aby dzieciaki mogły się łączyć we wspólnym świecie. Pomóżcie(,)

#gry #minecraft #xbox #playstation

Xbox czy Playstation?

  • Xbox 81.6% (80)
  • Playstation 18.4% (18)

Oddanych głosów: 98

  • 10
  • Odpowiedz
@oOriana: Na obu konsolach zagrają razem w Minecrafta, bo jest crossplatformowa rozgrywka. Na PC trzeba kupić wersję Windows 10 Edition, a nie Java Edition
  • Odpowiedz
@CJMac: @oOriana: lepiej kupić konsole Xbox One wzwyż
edycji minecraft są dwie jedna to bedrock edition :

Wszystkie platformy, na których działa gra Minecraft Bedrock Edition, mogą grać razem. Obejmuje to Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, komputer z systemem Windows i urządzenia mobilne.


jest jeszcze druga java edition

> Oznacza to, że jeśli posiadasz wersję Java Edition gry Minecraft , możesz grać tylko z osobami, które mają również wersję
  • Odpowiedz
@oOriana: kolega Cie wprowadził w błąd. Owszem na xboxie jest coś takiego jak program play anywhere, że kupujesz na xboxie i możesz sobie zainstalować tę grę i na xboxie i na pc, ale minecrafta nie ma w tym programie. Tak więc obojętnie czy xbox czy playstation i tak będzie trzeba kupić osobnego minecrafta na pc. Chyba, że chodzi o crossplay czyli granie z kolegami w pc wtedy na xboxie jest taka
  • Odpowiedz
@oOriana: lepiej dobrze doczytaj o mozliwosci grania w coopie na konsoli bo ja do dzisiaj nie moge tego rozpracowac. dwa xboxby, dwa minecrafty i bardzo mocno mi sie wydaje, ze jedna osoba musi wykupic serwer za 30zl/miesiac.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nobrain: Nie ma za bardzo co opisywać. Kolega dodał mnie do znajomych, założył grę wieloosobowa i wysłał mi zaproszenie, które zaakceptowałem. Jeżeli jego gra jest odpalona to pojawia mi się w zakładce i mogę łatwo dołączyć
  • Odpowiedz