Wpis z mikrobloga

Z zaznaczeniem że celuję w zakup używanego.


@Ofacet: Zastanów się bardziej nad tym jaki przedział rocznika akceptujesz i ile chcesz wydać, jakie ubezpieczenie, nie zapominaj o innych kosztach jeśli chcesz na poważnie pojeździć - ciuchy motocyklowe to dużo kasy, spodnie, kurtka, buty, rękawiczki, do tego lekko kilka stówek na coroczny serwis. A na koniec kup taki jak ci się podoba bo chodzi o to żebyś miał frajdę ( ͡° ͜
@Ofacet: Obczaj sobie kanały na youtubie: Yammie noob, Revzilla, Moto banda, Motosapiens.pl. Yammie noob ma sporo filmików na temat tego co kupić, na co zwracać uwagę przy używanych, itp.
@4833478:

Zastanów się bardziej nad tym jaki przedział rocznika akceptujesz i ile chcesz wydać, jakie ubezpieczenie, nie zapominaj o innych kosztach jeśli chcesz na poważnie pojeździ


Wszystkie koszty biorę pod uwagę, więc planuję na sam motocykl wydać tak od 8k do 12k. Nie chcę dużo płacić, koniec końców będę się na tym motocyklu uczył :D

I dzięki za polecenie kanałów, na pewno obczaję! Właśnie przechodzę sobie przyspieszony kurs edukacji co do
@Ofacet: Aha, no i bardzo istotna sprawa, musisz się do motocykla przymierzyć! Najlepiej oglądaj na żywo i siadaj na każdym interesującym modelu, a tylko przeglądaj w internecie, żeby się nie okazało że sobie coś upatrzysz a potem się okaże że jest za wysoki/za niski/za długi itd.
@Ofacet: Kumpel handluje małymi moto i mówi że te stare chinole to syf, jak już masz kupić to bierz nowego u pobliskiego dealera. Ale kupując jakikolwiek motocykl, weź kogoś kto się zna bo japończyka czy włocha każdy janusz potrafi zapuścić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MisPalkis: Jak to nie? Co tam jest nie na temat? To są kanały o motocyklach i część z filmików to filmiki na temat wyboru swojego pierwszego motocykla do kupienia i rady dla początkujących motocyklistów.
@4833478: tak, ale nie. Przede wszystkim amerykańskie praktycznie w ogóle nie dotykają tematu 125 (no oprócz Groma, Z125 czy Monkey) którego to autor szuka. Dave Moss? Owszem, jak będziesz szukał torówki, to pooglądaj jego filmy, ale poszukując czoperowatej 125? No nie sądzę. Yammie Noob - temu to z 3 lata temu skończyły się pomysły i ciągle mieli to samo, przy czym też pomijając to, czego autor szuka. Może Grom, potem długo
Przede wszystkim amerykańskie praktycznie w ogóle nie dotykają tematu 125


@MisPalkis: To może być prawda, bo jak napisałem wcześniej 125 się za bardzo nie interesowałem.

Dave Moss? Owszem, jak będziesz szukał torówki, to pooglądaj jego filmy


@MisPalkis: Nie szukam torówki ale i tak lubię jego filmy nawet jako laik bo są ciekawe, a i praktycznych rzeczy można się dowiedzieć np. z tego filmiku o ergonomice motocykla do którego wrzuciłem link.
@4833478: ty drążyłeś temat, więc odpisałem o co mi chodzi. W zasadzie dyskusja powinna skończyć się po pierwszym akapicie: nie mówią tam nic (lub praktycznie nic, a już na pewno nie obiektywnego) o 125ccm, których to op szuka.
@4833478: no ale tak, potwierdzam że sporo treści tam jest OK, ale niekonieczne do tego celu. Z takich względnie przydatnych do 125: https://www.youtube.com/c/MCSTX/playlists dużo o technice: https://www.youtube.com/channel/UC0FFFneMi9GwRHUsuBjM0jA i dużo o nowych motocyklach: https://www.youtube.com/channel/UCoU6dUN9DZfNlMeEK5i8wOA

A żeby cokolwiek do tematu dodać, to opie, @Ofacet - kup sobie za te 5k jakieć CBF125 czy YBR125, na stylówę przyjdzie czas przy większych pojemnościach. Zobacz czy cię to jara, jeśli tak, to taką Yamahę czy Hondę
Junak M12


@Ofacet: Miałem te śmieszne chińczyki i w każdym spotkałem trzy powtarzające się problemy:
Moc - 10,8KM przy 8,5k obrotów to... mało. Dalszy wyjazd i albo piłujesz pod czerwonym albo wyprzedza cię tir... to ani przyjemne ani bezpieczne.
Druga sprawa to jest Junak, czyli wujwieco z nalepką Junak... części mogą być, może ich nie być, mogą przyjechać w następnym transporcie, mogą nie przyjechać, zamiast zamówionego przełącznika pan Hui w dalekim