Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś ma problem z wykupieniem biletów na IC, to mam teoretycznego protipa.

Jeśli widzicie brak miejsc w pociągach IC, to niekoniecznie musi oznaczać to, że cały pociąg jest #!$%@? ludźmi. Są ludzie, którzy danym pociągiem robią krótsze trasy, po czym miejsce w pociągu się zwalnia.

Dochodzi więc do sytuacji, że przykładowo na trasie A -> B -> C ktoś może wysiąść na stacji B i zarezerwować je może tylko osoba wsiadająca od stacji B lub później.

Taka konfiguracja i wiele innych podobnych zdarza się dosyć często i najgorzej w takich sytuacjach mają osoby, które jadą pociągiem od początku relacji do samego końca, ponieważ system musi wskazać miejsce dostępne przez całą trasę.

Teoretycznym rozwiązaniem jest rozbicie trasy na mniejsze odcinki, na które można wykupić bilety. Podejrzewam, że takie rozwiązanie niesie za sobą większe koszty, dlatego im mniej odcinków, tym mniej tracicie.

Może się nawet udać zrobić tak, że będziecie mogli kupić bilety na poszczególne odcinki do tego samego pociągu, ale z innymi miejscami.

Jeśli jesteście w kryzysowej sytuacji, gdzie połączenia Regio są #!$%@?, a musicie za wszelką cenę dojechać, to może Was to uratować, aczkolwiek podkreślam, że jest to rozwiązanie teoretyczne.
#pkp #intercity #koleje #pociagi #protip
  • 8
@JankesGhost: tip dobry, ale teraz na majówkę to podejrzewam, że i pojedyńczych miejsc też nie będzie + konduktorzy też często kombinują jak tu zapewnić komuś przejazd nawet z kilkoma miejscami w jednym pociągu, ale sprzedaż lubi być blokowana :/
@Shishu: No ogólnie system jest #!$%@? pod wieloma względami i raczej nie prędko się to zmieni. Ten sposób wydaję mi się, że jest o tyle dobry, że teraz IC ma spore opłaty dodatkowe za kupowanie biletu u konduktora.

@Stan_Przedzawalowy: częściowo przetestowany, brak miejsc na pociąg Sopot - Wrocław Główny rozwiązany kupnem biletu Sopot - Poznań Główny, dalej brałem Regio, bo był najszybciej, ale sam fakt, że masz inną stację, gdzie
@JankesGhost: Czasami wystawiam w pociągu takie dwumetrowe bilety jeżeli ktoś jest w ciężkiej sytuacji: Bilet + 7 rezerwacji na krótkie odcinki. Nie powinniśmy tak wystawiać ale czego nie zrobi się dla kochanych podróżnych ( ͡º ͜ʖ͡º)