Wpis z mikrobloga

Mam bardzo dużo czasu wolnego nawet w pracy xD #pracazdalna i chciałbym się nauczyć programować. Dla siebie samego, może nawet nie po to by umieć napisać kalkulator, tylko powiedzmy bawić się serwerami, tworzyć programy ogarniające serwery/bazy danych, zabezpieczać to wszystko. Chce się nauczyć dla samego siebie bo wydaje mi się to fajne jako umiejetność.
Powiedzcie mi od czego zacząć? Polecacie jakieś strony darmowe/płatne? Języki programowania jakie próbować opanować? #programowanie #programista15k
  • 6
assembler ewentualnie c


@Harmideron: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Polecacie jakieś strony darmowe/płatne? Języki programowania jakie próbować opanować?


@Wektorowy1: W google wyszukaj python. Wyszukiwanie w google to podstawowa podstawa programowania. Kursów bez liku, temat omawiany wielokrotnie.
bawić się serwerami


@Wektorowy1: brzmi jak sysadmin nie programowanie. Tu dochodzi koszt sprzętu bo złożenie czegoś takiego do home labu to parę koła dolara. Można wynająć dedyka w chmurze ale dalej drogo i za wiele się nie nauczysz bez fizycznego dostępu. Zwykły PC z kolei nie ma technologii które są ważne w tej dziedzinie.
Co do reszty odrobina samozaparcia, dużo wolnego czasu przepalonego i każdy może. IT szeroko rozumiane to taka
@Wektorowy1 programowanie, zabawa serwerami (admin) i bezpieczeństwo to trzy różne ścieżki w IT. Najpierw musisz zdecydować którą wybierasz. Oczywiście każda z nich wymaga znajomości wielu elementów pozostałych, ale nie ucz się wszystkiego na raz, bo Cię to przytłoczy i się zniechęcisz.