Wpis z mikrobloga

@Rubajticos: do zaczepiania osłon odblaskowych na szybę w żeby się nie nagrzewala deska i wnętrze. Japoński patent na słoneczne warunki. Z tego samego powodu popularny jest u nich biały kolor samochodów :P

Również pozwala to osłonić szybę przed szronem.
@m4g33k: no o tym. Widziales link co wrzuciłem? To odstaje poniżej szyby i pomaga wejsc w uszczelkę. Wiele Hond to miało. Zresztą Mazdy chyba też ale tam był płaski.
@PiotrFr: a widzisz nie doczytałem listy. Dziwne, ja widziałem coś takiego w Nissanie i Toyotach i właśnie i takim zastosowaniu słyszałem. Nie wiem co miałoby to dawać szybie..
@m4g33k: może to zależy od kształtu szyby i uszczelki że jedne to mają a inne nie. Może w danym modelu szyba za bardzo się rusza przy wstrząsach czy coś. W każdym bądź razie taka jest tego funkcja. Czy to coś daje czy nie to trzeba by porównać na danym modelu. Z drugiej strony jest to element dość szpecący i wymagający aerodynamicznie więc bez powodu go nie dali raczej
@PiotrFr: skoro tak to mój przypadek jest mega zabawny, czasem jeżdżę Nissanem rocznik 2000, ma już totalnie sparciałe wszystkie uszczelki, i też ma te elementy :) szyby latają w drzwiach na wszystkie strony :D przy prędkościach powyżej 100 i jakimś większym wietrze normalnie dudnią latając na lewo i prawo :D do tego stopnia że zdarzyło mi się zwalniać w strachu że pękną podczas jazdy. wiec sam z siebie ten element chyba
@m4g33k: tzn szyby latają swoją drogą ale to je uspokaja przed wejściem w uszczelkę. Po konstrukcji i umieszczeniu sądzę że dodatkowo utrzymuje to uszczelkę na miejscu na tym zagięciu w drzwiach