Wpis z mikrobloga

Szanowne Mirki i Mirabelki, Lewacy i Prawacy, Przedsiębiorcy i Menele, Szury i Covidianie.

Ojczyzna nasza znalazła się na rozdrożu, mój kraj murem podzielony, a wszyscy są przeciwko nam, bo nie są z nami. Wróg czai się za każdym rogiem gotów do śmierci przekonywać Cię, że białe jest niebieskie, a Ty przecież na własne oczy widzisz, że białe jest zielone. My stoimy tu, gdzie oni, a oni stoją tam, gdzie stało ZOMO.

Ale czy na pewno wiesz, kim są Oni i kim jesteśmy My? Nie pytaj się, kto jest Twoim wrogiem, tylko zastanów się kogo wrogiem jesteś Ty! Bo coś mi się wydaje, że wcale nie jesteśmy tak podzieleni, jak chcą nam wmówić Oni. Dlatego podrzucam taką prostą ankietę, która pomoże ocenić, czy w ogóle jest z kim walczyć.

#polityka #prawica #lewica

Jeżeli ktoś spyta Cię o poglądy, to odpowiesz:

  • Moje poglądy są prawicowe 31.1% (14)
  • Moje poglądy są lewicowe 15.6% (7)
  • To skomplikowane 53.3% (24)

Oddanych głosów: 45

  • 4
@diel: nie ma to tak bardzo znaczenia.

Jest część osób, która określi się jako "lewica", a później np. powie żeby ciąć socjal dla nierobów, 500+ rozdawnictwo, a progresja podatkowa to komunis xDD
@an_hedonista: Próba co prawda niezbyt duża, ale jak widać większość ludzi nie identyfikuje się jednoznacznie z konkretną opcją. Natomiast te osoby, których przekonania bardziej pasują do konkretnej definicji (przynajmniej według opinii samych zainteresowanych), muszą być zdecydowanie bardziej aktywne na forum publicznym zarówno w mediach tradycyjnych jak i społecznościowych. Poza tym wydaje mi się, że opinie skrajne, jednoznaczne w swoim przekazie, wywołują zdecydowanie więcej emocji i reakcji, a tym samym podtrzymują daną